Okolice

Jawornik: Zginął pod ciągnikiem podczas wycinki drzew

Jawornik: Zginął pod ciągnikiem podczas wycinki drzew

Podczas wycinki drzew w Jaworniku ciągnik prowadzony przez 56-latka przewrócił się i przygniótł kierowcę

Do wypadku doszło w sobotę 29 marca ok. godz. 14:00 w Jaworniku. Podczas wycinki drzew w korycie potoku i wyciąganiu ich ze stromego wąwozu, ciągnik przewrócił się i przygniótł 56-latka, który zmarł na skutek poniesionych obrażeń. 

Pierwsi na miejscu pojawili się strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Myślenic. W chwili przybycia zastępów, mężczyzna był nieprzytomny bez czynności życiowych. Przy użyciu poduszek pneumatycznych i narzędzi hydraulicznych strażacy wydobyli go spod ciągnika i przekazali zespołowi Ratownictwa Medycznego. Po przeprowadzonym badaniu lekarz stwierdził zgon.

Na miejscu zdarzenia pracował prokurator, policyjna grupa operacyjno-dochodzeniowa, strażacy i ratownicy medyczni. W tej sprawie prowadzone jest postępowanie wyjaśniające. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas prowadzenia tego rodzaju robót.

Komentarze (5)

 • Brak zdjęcia
  1 kwi 2014

  Niestety co chwilę ta sama historia...

  16 1 Odpowiedz
 • 1 kwi 2014

  nie ma roku żeby w powiecie myślenickim ktoś nie zginął pod ciągnikiem

  18 2 Odpowiedz
 • 1 kwi 2014

  [*]

  4 3 Odpowiedz
 • 1 kwi 2014

  z BHP śmiejemy się do tego jednego jedynego razu :
  „Instrukcja BHP przy wykonywaniu podstawowych prac z zakresu gospodarki leśnej” będąca załącznikiem do zarządzenia Nr 19 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 14.07.1997r oraz w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 24 sierpnia 2006r w sprawie BHP przy wykonywaniu niektórych prac z zakresu gospodarki leśnej ( Dz.U. Nr 161, poz.1141). : §21
  1. Ciągniki i maszyny samojezdne, eksploatowane na powierzchniach leśnych, powinny być wyposażone w bezpieczne kabiny lub ramy ochronne oraz zabezpieczone przed skutkami zerwania się liny."

  19 2 Odpowiedz
 • 3 kwi 2014

  [*]

  2 Odpowiedz

Zobacz więcej