Kultura

Czy Międzynarodowy Festiwal Folkloru może przebić popularnością Myślenicki Festiwal Lata?

Czy Międzynarodowy Festiwal Folkloru może przebić popularnością Myślenicki Festiwal Lata?

Ponad 350 artystów m.in. z Meksyku, Kolumbii, Tajwanu, Turcji wystąpi na scenie w Rynku. Czy Międzynarodowy Festiwal Folkloru może przebić popularnością Myślenicki Festiwal Lata?

Dziesięć zespołów folklorystycznych z różnych części świata: Meksyk, Kolumbia, Tajwan, Gruzja, Bułgaria, Turcja, Ukraina, Polska, Czechy a nawet Ghana odwiedzi w pierwszym tygodniu lipca 2014 roku Małopolskę. Blisko 350 artystów zatańczy, zaśpiewa i zagra na głównej scenie festiwalowej, która zostanie ustawiona na Rynku w Myślenicach. To u nas odbędą się główne plenerowe koncerty. Imprezy i koncerty towarzyszące odbędą się w Oświęcimiu i Wygiełzowie. 

MMSF 2014 odbędą się z inicjatywy marszałka województwa małopolskiego Marka Sowy. - Małopolska zasługuje na kolejną markową imprezę, a taki właśnie będzie ten Festiwal. Mam nadzieję, że pierwsza edycja jest tylko zapowiedzią kolejnych – zapowiada. 

Organizacji imprezy podjęli się Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca „Ziemi Myślenicka” oraz Miasto i Gmina Myślenice. Festiwal to pierwsza tak duża impreza z folklorystyczną ofertą.

- Przez te kilka dni w programie festiwalu każdy znajdzie coś dla siebie. Zaplanowaliśmy ciekawe koncerty, widowiska, spotkania z artystami, barwny korowód ulicami Myślenic, kiermasz sztuki ludowej. Naprawdę będzie się działo, a to wszystko w wykonaniu najlepszych tancerzy, muzyków i twórców ludowych – mówi Piotr Szewczyk, pomysłodawca i dyrektor Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem. 

Na scenie wystąpi 10 zespołów

Na scenie artyści zaprezentują tańce i muzykę z Ameryki Południowej, akrobatyczne popisy Gruzinów, egzotyczne stroje z Tajwanu, czy dynamiczne popisy tancerzy z Bułgarii. 

W czwartek 3 lipca odbędzie się widowisko pn. "Muzyka Świata". Dzień później w piątek o godz. 19 uroczysta ceremonia otwarcia Festiwalu. W sobotę 5 lipca ulicami Myślenic przejdzie korowód Zespołów, prezentacje kapel i grup tanecznych, w niedzielę odbędą się pokazy festiwalowe i ceremonia zamknięcia. Ponadto koncerty m.in. Hanki Wójciak i Pauliny Bisztygi. 

Przygotowania do festiwalu można na bieżąco śledzić na facebooku.

 

 

Powiązane tematy

Komentarze (7)

 • Bartek Bartkowski 2 kwi 2014

  zrobia go raz a potem sie okaze ze przyciaga wiecej osob niz dni myslenic i zostana nam tylko folklorysci w lecie i koniec z festynami na zarabiu

  14 3 Odpowiedz
 • 2 kwi 2014

  Sztuka broni się sama. Chociaż nie zawsze lepsza przyciąga więcej widzów, niestety...

  12 2 Odpowiedz
 • ten triggers 2 kwi 2014

  Czy Międzynarodowy Festiwal Folkloru może przebić popularnością Myślenicki Festiwal Lata?
  Oby, ale to chyba pytanie retoryczne... jednostki w masie zawsze bledną.

  6 2 Odpowiedz
 • OKOKI 2 kwi 2014

  Ciekawe czy tancerki z Ghany będą tańczyć topless.Już się ciesze.

  8 6 Odpowiedz
 • BEata 3 kwi 2014

  Myślę że analiza nazw obydwu imprez powinna coś podpowiedzieć: Myślenicki Festiwal Lata i Międzynarodowy Festiwal Folkloru, Myślenicki - to chyba zrozumiałe. Natomiast Międzynarodowy oznacza internacjonalny, światowy, ponadnarodowy, ponadpaństwowy, transgraniczny, itp. W razie wątpliwości zawsze można spojrzeć jeszcze na mapę i zobrazować sobie te dwa słowa porównując ich zasięg.

  7 4 Odpowiedz
 • 3 kwi 2014

  Wiadomość prima a prilis-owa - daliście się nabrać .

  2 7 Odpowiedz
 • Misiek 6 kwi 2014

  hmmmm Myślenicki festiwal lata, chyba festiwal pijaństwa, burd i wandalizmu

  6 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Myślenice. Festiwal Jazz Nad Rabą 2024
Kultura 0

Myślenice. Festiwal Jazz Nad Rabą 2024

Szósta edycja Myślenickiego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Jazz nad Rabą” to pochodów w stylu nowoorleańskim oraz koncerty   Festiwal Jazzu rozpoczął się poc...