Kolarstwo górskie: Anna Szafraniec druga w Chorwacji

Anna Szafraniec rozpoczęła sezon zajmując drugie miejsce w chorwackim wyścigu XCO Premantura Kamenjak Rocky Trails 2014

Anna Szafraniec (Kross Racing Team) zajęła 2. miejsce w chorwacki wyścigu XCO Premantura Kamenjak Rocky Trails 2014. Wygrała reprezentantka Słowenii Tanja Zakelj, ubiegłoroczna zwyciężczyni klasyfikacji generalnej PŚ w kolarstwie górskim.

Trzecie miejsce na podium zajęła Katarzyna Solus-Miśkowicz, klubowa koleżanka Ani, która barwy Krossa reprezentuje od tego sezonu.

- Start w Chorwacji zaliczam do bardzo udanych. Mimo średniego samopoczucia na trasie, udało mi się zająć drugie miejsce, przegrywając jedynie z zeszłoroczną zwyciężczynią generalki Pucharu Świata, Tanją Zakelj i to z niewielką stratą. Jestem mile zaskoczona moją formą - mówi Anna Szafraniec.

Wcześniej taką samą pozycję zajęła w austriackiej imprezie Internationale Kamptal-Klassik-Trophy która podobnie jak wyścig w Chorwacji była bardzo wysoko punktowany do międzynarodowego challengu Unii kolarskiej.