Sport

Najszybszy zawodnik enduro przed sezonem [WIDEO]

Najszybszy zawodnik enduro przed sezonem [WIDEO]

 Pierwsze lekcje jazdy pobierał od Józefa Tylka w rodzinnym klubie Iskra Głogoczów. Dzisiaj jest najszybszym zawodnikiem startującym w polskich zawodach enduro 

Jak przyznaje Marcin: przygotowania do zawodów, to regularny trening kolarski z elementami ćwiczeń ogólnorozwojowych - głównie na siłowni i basenie. Oczywiście najbardziej lubi dni spędzone na rowerze, co zauważyć można oglądając najnowszy film prezentujący przygotowania do sezonu enduro i downhill. Ujęcia zostały zarejestrowane na szlakach myślenickich m.in. na zboczach Chełmu i Uklejny. 

MARCIN MOTYKA - SPRING SESSION from Kolor Selektywny on Vimeo.

- Kolarstwem zajmuję się od 17 lat, więc treningi ustalam sobie sam, ponieważ na tyle już poznałem swój organizm, że wiem jaki mi jest trening potrzebny. Treningi w dyscyplinie enduro, downhill i XCE są bardzo urozmaicone. Dużo czasu spędzam na siłowni ponieważ nie tylko moc w nogach jest ważna, ale ręce muszą być bardzo wytrzymałe. Każda z tych dyscyplin wymaga podobnego wysiłku, więc można je w miarę pogodzić. 

W tym sezonie Marcin ma zamiar wystartować nie tylko w zawodach enduro i downhill, ale również XCE, które rozgrywane są w centrum miast. Zawodnicy startują na kilometrowej pętli, a jedna z imprez rozegrana zostanie na myślenickim Rynku. 

O czym marzy najszybszy endurak w kraju? - Chciałbym wystartować w jednej z zagranicznych imprez takich jak Avalanche lub z cyklu Super Enduro - mówi.

Jego przygoda z kolarstwem rozpoczęła się w 1997 roku, w enduro z powodzeniem startuje od 5 lat. Marcin Motyka pierwsze lekcje jazdy pobierał od Józefa Tylka w rodzinnym klubie Iskra Głogoczów. Przez ponad 8 lat startował w kategorii MTB, a nawet próbował swoich sił w kolarstwie torowym, a w Legii Warszawa w kolarstwie przełajowym. W kat. enduro startuje od trzech lat i ma na swoim koncie sporo sukcesów.

Enduro to młoda dyscyplina w kolarstwie, a formuła zawodów przypomina rajdy samochodowe. Składa się z 5 odcinków specjalnych, z których trzy to odcinki zjazdowe a jeden podjazdowy i tzw. trawers.

Wyniki Marcina Motyki w 2013 roku:
EMTB Klasyfikacja generalna 1 miejsce Świeradów Zdrój 4 maja 
EMTB Enduro 1 miejsce, Wilkowice 18 maja 
Enduro Trophy 2 miejsce, Kluszkowce 26 maja 
EMTB Enduro Joyride Fest: 2 miejsce, Downhill Joyride Fest: 3 miejsce, Lublin 16 czerwca 
BMX Racing (Open BMX) Puchar Polski: 2 miejsce, Brenna 15 czerwca 
Enduro Trophy 2 miejsce, Miroszów 13 lipca 
EMTB Enduro: 1 miejsce, Zawoja 20 lipca 
Enduro Trophy: 2 miejsce, Sklarska Poręba 17 sierpnia 
Enduro Trophy: 1 miejsce Puchar Szlaku Solnego XC Rabka Zdrój 4 miejsce
Enduro Trophy: 1 miejsce Myślenice
Enduro Trophy: 1 miejsce klasyfikacja generalna Mistrz Enduro 2013

 

Powiązane tematy

Komentarze

 • Joanna 9 kwi 2014

  Gratulacje Marcin!

  12 1 Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 9 kwi 2014

  brawo! ma facet charakter, typowy solista ale jaki musi byc mocny ze nawet trenera mu nie potrzeba do treningow bo sam sie trzyma wyznaczonych celow! trzymam kciuki za ten sezon, czlowieku motywujesz do dzialania

  12 6 Odpowiedz
 • 14 kwi 2014

  Marcin tylko nie szalej po tych lasach bo teraz polują.

  1 2 Odpowiedz

Zobacz więcej