Sport

Najszybszy zawodnik enduro przed sezonem [WIDEO]

Najszybszy zawodnik enduro przed sezonem [WIDEO]

 Pierwsze lekcje jazdy pobierał od Józefa Tylka w rodzinnym klubie Iskra Głogoczów. Dzisiaj jest najszybszym zawodnikiem startującym w polskich zawodach enduro 

Jak przyznaje Marcin: przygotowania do zawodów, to regularny trening kolarski z elementami ćwiczeń ogólnorozwojowych - głównie na siłowni i basenie. Oczywiście najbardziej lubi dni spędzone na rowerze, co zauważyć można oglądając najnowszy film prezentujący przygotowania do sezonu enduro i downhill. Ujęcia zostały zarejestrowane na szlakach myślenickich m.in. na zboczach Chełmu i Uklejny. 

MARCIN MOTYKA - SPRING SESSION from Kolor Selektywny on Vimeo.

- Kolarstwem zajmuję się od 17 lat, więc treningi ustalam sobie sam, ponieważ na tyle już poznałem swój organizm, że wiem jaki mi jest trening potrzebny. Treningi w dyscyplinie enduro, downhill i XCE są bardzo urozmaicone. Dużo czasu spędzam na siłowni ponieważ nie tylko moc w nogach jest ważna, ale ręce muszą być bardzo wytrzymałe. Każda z tych dyscyplin wymaga podobnego wysiłku, więc można je w miarę pogodzić. 

W tym sezonie Marcin ma zamiar wystartować nie tylko w zawodach enduro i downhill, ale również XCE, które rozgrywane są w centrum miast. Zawodnicy startują na kilometrowej pętli, a jedna z imprez rozegrana zostanie na myślenickim Rynku. 

O czym marzy najszybszy endurak w kraju? - Chciałbym wystartować w jednej z zagranicznych imprez takich jak Avalanche lub z cyklu Super Enduro - mówi.

Jego przygoda z kolarstwem rozpoczęła się w 1997 roku, w enduro z powodzeniem startuje od 5 lat. Marcin Motyka pierwsze lekcje jazdy pobierał od Józefa Tylka w rodzinnym klubie Iskra Głogoczów. Przez ponad 8 lat startował w kategorii MTB, a nawet próbował swoich sił w kolarstwie torowym, a w Legii Warszawa w kolarstwie przełajowym. W kat. enduro startuje od trzech lat i ma na swoim koncie sporo sukcesów.

Enduro to młoda dyscyplina w kolarstwie, a formuła zawodów przypomina rajdy samochodowe. Składa się z 5 odcinków specjalnych, z których trzy to odcinki zjazdowe a jeden podjazdowy i tzw. trawers.

Wyniki Marcina Motyki w 2013 roku:
EMTB Klasyfikacja generalna 1 miejsce Świeradów Zdrój 4 maja 
EMTB Enduro 1 miejsce, Wilkowice 18 maja 
Enduro Trophy 2 miejsce, Kluszkowce 26 maja 
EMTB Enduro Joyride Fest: 2 miejsce, Downhill Joyride Fest: 3 miejsce, Lublin 16 czerwca 
BMX Racing (Open BMX) Puchar Polski: 2 miejsce, Brenna 15 czerwca 
Enduro Trophy 2 miejsce, Miroszów 13 lipca 
EMTB Enduro: 1 miejsce, Zawoja 20 lipca 
Enduro Trophy: 2 miejsce, Sklarska Poręba 17 sierpnia 
Enduro Trophy: 1 miejsce Puchar Szlaku Solnego XC Rabka Zdrój 4 miejsce
Enduro Trophy: 1 miejsce Myślenice
Enduro Trophy: 1 miejsce klasyfikacja generalna Mistrz Enduro 2013

 

Powiązane tematy

Komentarze (3)

Zobacz więcej