Miasto

Myślenice: Nowe ławki, kosze i 7000 kwiatów

Myślenice: Nowe ławki, kosze i 7000 kwiatów

W mieście zainstalowanych zostanie 40 nowych ławek, kosze i ponad 7000 kwiatów

Dodatkowe krzewy, kwiaty, drzewa i nowe ławki to elementy, które pojawią się na Osiedlu Tysiąclecia, przy ul. Matejki i Reja. Kwiaty zasadzone zostaną nie tylko na Rynku, ale również na wysepkach rond. W sumie zasadzonych zostanie prawie 7 tysięcy kwiatów. W upiększaniu miasta swój wkład mają uczniowie kierunku technik architektury krajobrazu z Zespołu Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w którym przeprowadzono konkurs na zagospodarowanie miejskich skwerów. Prace uczniów to trzy projekty, których realizację można zobaczyć na Osiedlu Tysiąclecia, przy ul. Reja i Matejki.

W ramach prowadzonych prac porządkowych, oprócz zieleni wymienione zostaną stare i zniszczone ławki. W najbliższym czasie kolejne pojawią się na ulicach Słowackiego, Żeromskiego, Piłsudskiego i Niepodległości, a następne instalowane będą na początku maja. Natomiast żółto-zielone kosze na śmieci zastąpią betonowe. Zmiana elementów miejskiej architektury finansowane są z budżetu gminy Myślenice.

 

Komentarze (11)

 • 18 kwi 2014

  Do sprzątania koryta Bysinki proponuję tych dwóch idiotów co odbezpieczyli defibrylator na rynku

  50 1 Odpowiedz
 • 18 kwi 2014

  Bardzo dobra decyzja, naprawdę ławki nam starszym są potrzebne, Te śmietniki może nie będą dewastowane a kwiaty chyba każdy kocha! Może doczekam się jeszcze kwartalnego czyszczenia koryta Bysinki, bez oczekiwania na wielką wodę, która śmieci przesunie do zbiornika dobczyckiego wody pitnej. Proszę również o szczegółową kontrolę wypuszczanych ścieków do Bysinki. Obrońcy przyrody przywiązują się do drzew z powodów mniej istotnych a nie rozumiem dlaczego nie interesuje ich potok niesamowicie zanieczyszczony płynący przez centrum Myślenic!

  40 2 Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 18 kwi 2014

  jeszcze posprzatac ulice skwery zeby miasto bylo czyste nei tylko w centrum i bedziemy gotowi na sezon letni

  17 4 Odpowiedz
 • 19 kwi 2014

  Jak zwykle kwiaty na to wszystko będą zaopatrywać państwo Ostrowscy z ze stróży bo nikogo innego nie dopuszczą, wiadome z jakiego powodu.

  20 12 Odpowiedz
 • OKOKI 18 kwi 2014

  A mówiłem że się wyrostki dobiorą do tego i zdewastują.

  12 1 Odpowiedz

Zobacz więcej