Kultura

KANONIZACJA JANA PAWŁA II: Tak świętowały Myślenice

KANONIZACJA JANA PAWŁA II: Tak świętowały Myślenice

Myślenice przez całą niedzielę świętowały kanonizację Jana Pawła II. Na scenie głównej na Rynku wieczorem odbył się spektakl "Cieszcie się Myślenice"

fot. AMAX

Papież Franciszek ogłosił dzisiaj w Watykanie Jana XXIII i Jana Pawła II świętymi. Wygłoszenie formuły kanonizacyjnej przez papieża było kulminacyjnym punktem mszy. Do ołtarza przyniesiono relikwie świętych: to krew Jana Pawła II i skóra Jana XXIII. 

 

Obchody kanonizacji w Myślenicach odbyły się na Rynku, gdzie powstały trzy sceny. Wystąpili na nich artyści z Ziemi Myślenickiej jak i ci znani z teatralnych desek, radia czy telewizji. Mieszkańcy mogli uczestniczyć w spektaklu, który był podróżą przez najważniejsze wydarzenia z życia Papieża Polaka.

Na scenach zaprezentowali się artyści różnych pokoleń, uosabiający rozmaite stylistyki od klasycznej piosenki aktorskiej poprzez musical, aż po współczesne brzmienia rockowe i soulowe. Główny punkt w ramach dnia kanonizacyjnego odbył się wieczorem i był to spektakl pt. "Cieszcie się Myślenice" w reżyserii Romana Kołakowskiego.

Postać Jana Pawła II ma dla Myślenic szczególne znaczenie

Dla Myśleniczan widowisko zorganizowane w ramach obchodów kanonizacji Jana Pawła II miało szczególne znaczenie. To właśnie biskup Karol Wojtyła w 1969 roku koronował Cudowny Obraz Matki Boskiej Myślenickiej znajdujący się w kaplicy w tutejszym Sanktuarium Najświętszej Marii Panny.

Posiadasz zdjęcia lub nagrania z koncertu? Podziel się swoimi zdjęciami z innymi dodając je do galerii po zalogowaniu lub prześlij na redakcja@miasto-info.pl, a my zrobimy to za Ciebie.

Powiązane tematy

Beatyfikacja: Wasze wspomnienia o Janie Pawle II
Kultura 21

Beatyfikacja: Wasze wspomnienia o Janie Pawle II

W dniu 1 maja, podczas uroczystości na Placu św. Piotra, papież Benedykt XVI ogłosił Jana Pawła II błogosławionym. Będziemy go wspominać w Kościele 22 października każdego roku

Komentarze (11)

 • 25 kwi 2014

  Prośba do mieszkańców Myślenic i okolic: wywieście w niedzielę flagi Polski aby uczcić tego Wielkiego Polaka !

  52 21 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 kwi 2014

  Koncert super :-) Szkoda tylko, że nie zaczął się trochę wcześniej bo więcej ludzi wytrwałoby do końca- niech żałują Ci których nie było. Dzięki za organizacje- oby więcej takich przedsięwzięć w Myślenicach !

  36 8 Odpowiedz
 • 28 kwi 2014

  Wlodarzom dziękujemy za wspaniałą imprezę.
  Dni Myślenic uważam za zakończone :-)

  Ciekawe czy będą jakieś nagrania w formie DVD na pamiątkę?

  32 3 Odpowiedz
 • Agata 27 kwi 2014

  właśnie wróciłam z Rynku , warto było być, coś wspaniałego,

  31 7 Odpowiedz
 • 27 kwi 2014

  Świetny koncert, kawał rewelacyjnej roboty!

  28 9 Odpowiedz

Zobacz więcej