Kultura

Konrad Kowal z Myślenic autorem smoczego muralu w Krakowie [WIDEO]

Konrad Kowal z Myślenic autorem smoczego muralu w Krakowie [WIDEO]

Kilkudziesięciometrowy mural na Bulwarach Wiślanych w Krakowie przedstawiający smoki, to najnowsza praca Konrada Kowala z Myślenic

Na zakolu Wisły obok Hotelu Forum powstał mural przedstawiający wielokulturowe smoki nawiązujące do mitów dalekiego wschodu oraz europejskich legend. Nowy mural to kontynuacja projektu z 2008 roku przedstawiającego symbol Krakowa jakim jest Smok Wawelski.

Bulwary Wiślane to ulubione miejsce spacerowe mieszkańców Krakowa. Poprzedni mural na zakolu Wisły zyskał ogromną popularność. Agencja Zooteka liczy, że nowa praca tak jak poprzednia cieszyć się będzie sympatią krakowian i na długi czas wpiszę się w przestrzeń miasta.

Za projekt graficzny „Smoków'” odpowiedzialny jest Konrad „Mehes'” Kowal z Myślenic. Przy pracach malarskich na ścianie w Krakowie wspierał go Piotr „Tuse” Jaworski. 

Konrad Kowal: Projekt przedstawia kilka smoków od graficznych, przez komiksowe na realistycznych kończąc. Odnosi się do symbolu Krakowa jakim jest właśnie smok wawelski. Chciałem pomieszać stylistykę od japońskich poprzez europejskie smoki wykonując szok kolorystyczny zawierający wszystkie kolory tęczy.

Tak powstawał mural dzień po dniu:  


 

Za realizację projektu odpowiedzialna jest Agencja Zooteka, znana w Myślenicach m.in. z organizacji zawodów sportowych. Podczas kolejnych - 2 sierpnia, na myślenickim skateparku zmierzą się najlepsi BMX'owcy z kraju. W trakcie imprezy będzie można zobaczyć przy pracy Konrada Kowala, który będzie malował murki na Górnym Jazie.

 

Powiązane tematy

Komentarze (5)

Zobacz więcej