Okolice

Od 20 lat mieszkają w baraku. Ludzie starają się im pomóc

Od 20 lat mieszkają w baraku. Ludzie starają się im pomóc

Ta rodzina od 20 lat mieszka w drewnianym baraku. Chcą wrócić do stojącego obok domu, jednak potrzebują pomocy. Mieszkańcy gminy Wiśniowa starają się ją zorganizować

Pan Aleksander (71 lat) wraz z żoną (66lat) i niepełnosprawną córką mieszkają w Węglówce w drewnianym baraku na powierzchni 16 metrów. Nie mają łazienki, wodę noszą z pobliskiej studni, a myją się w misce.

W tym miejscu wychowali siedmioro dzieci, które dorosły i wyprowadziły się. Dziś są już samodzielne, choć nie na tyle zamożne, aby wybudować rodzicom dom. Domem starszych rodziców i dorosłej Małgosi, która nigdy się nie usamodzielni jest nadal 20-letni barak. 

Obok na działce stoi stary, drewniany dom, który przedstawiciele komitetu społecznego chcą odremontować, aby rodzina mogła w nim zamieszkać.  - Ktokolwiek, może, ktokolwiek chce przyłożyć rękę do dobrego dzieła - jest mile widziany - na stronie promującej akcję "Zamieńmy barak na dom" piszą organizatorzy.

Aby uzbierać fundusze na pomoc rodzinie Ciężaków Społeczny Komitet "Zamieńmy barak na dom" i Teatr w Stodole organizują imprezę charytatywną (21-22 czerwca). W ramach imprezy, która odbędzie się w Wiśniowej zostanie rozegrany turniej siatkówki i piłki nożnej, na scenie wystąpią zespoły muzyczne, folklorystyczne, odbędzie się aukcja i grill. 

Pomagać można również indywidualnie, a kontakt z osobami odpowiedzialnymi za akcję "Zamieńmy barak na dom" można nawiązać m.in. za pomocą facebooka, gdzie na bieżąco można śledzić jej przebieg.

Powiązane tematy

Komentarze (37)

 • mysleniczaninzdziada 14 maj 2014

  takim ludziom trzeba pomagac!! brawo dla wszystkich ktorzy sie przyczyniaja do tej pomocy

  68 5 Odpowiedz
 • 14 maj 2014

  Jestem w szoku że nikt przez 20 lat nie wpadł na to żeby tej rodzinie pomóc. Ta rodzina powinna była otrzymać pomoc dawno temu, jak to możliwe że rodzina wielodzietna w tak tragicznych warunkach funkcjonowała?biedni ludzie:-(

  59 4 Odpowiedz
 • Michal 14 maj 2014

  mam zawalony strych meblami, wypoczynkami itd... z miła chęcią mogę sie tego pozbyć i podarować potrzebującej rodzinie

  42 3 Odpowiedz
 • 14 maj 2014

  Ja proponuje przenieść do domu socjalnego do Myślenic. Na ulicy Sienkiewicza jest super dom dla bogaczy a miał być dla biednych.

  29 8 Odpowiedz
 • 14 maj 2014

  Wybory? No to wszystko jasne.
  Wstyd, że nikt o tym wcześniej nie pomyślał, ja osobiście nie wyobrażam sobie sytuacji żeby obok mnie mieszkał ktoś taki i żebym nie reagowała.
  Nie mogę zrozumieć , czemu ta sprawa nie została wcześniej nagłośniona ?

  24 5 Odpowiedz

Zobacz więcej