Miasto

Wybory do Europarlamentu 2014: W powiecie zdecydowana wygrana PiS

W kraju PO przed PO. W sumie 5 partii przekroczyło próg wyborczy. W powiecie myślenickim zdecydowana wygrana PiS, przed PO, Solidarną Polską, Nową Prawicą i Polską Razem

Według ostatecznych wyników podanych przez Państwową Komisję Wyborczą w wyborach do Parlamentu Europejskiego najwięcej głosów zebrała Platforma Obywatelska. Na partię Donalda Tuska zagłosowało 32.13 proc. Polaków. Prawo i Sprawiedliwość poparło 31.78 proc. głosujących. Trzecie miejsce zajęła koalicja SLD/UP, która zdobyła 9.44 proc. głosów. Próg wyborczy przekroczyły jeszcze Nowa Prawica (7,15 proc.) i PSL - 6,80 proc. Poza Europarlamentem pozostaną: Solidarna Polska z wynikiem 3,98 proc., Europa Plus Twój Ruch - 3,57 proc., Polska Razem - 3,16 proc., Ruch Narodowy - 1,39 proc. Frekwencja w kraju wyniosła 23.83%.

W powiecie myślenickim rywali zdeklasował PiS

W powiecie myślenickim frekwencja była wyższa od krajowej i wyniosła 25,06%. W wyborach wzięło udział 24 032 osób, które oddały 23 184 ważnych głosów. 

Najwięcej, bo 42.84 proc. zagłosowało na Prawo i Sprawiedliwość. Drugie miejsce z wynikiem 20.99 proc. zajęła Platforma Obywatelska, a trzecie Solidarna Polska - 11.05 proc. Następne w kolejności były: Nowa Prawica - Janusza Krowin-Mikke - 8.79 proc., Polska Razem Jarosława Gowina z wynikiem 7.33 proc., Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy - 3.17 proc., Polskie Stronnictwo Ludowe - 2.99 proc., Europa Plus Twój Ruch - 1.40 proc., Ruch Narodowy - 0,96 proc., Demokracja Bezpośrednia - 0,47 proc.

 

Powiązane tematy

Komentarze

 • ten triggers 26 maj 2014

  Francuzi otrząsają się z socjalu, a na centralno-wschodnich rubieżach UE bez zmian :]
  KNP światełkiem nadziei na lepszy system.

  26 20 Odpowiedz
 • 26 maj 2014

  KNP w Małopolsce 15,8 % zdobyło :), Teraz media będą musieć pokazać KNP bez ataku.... Będzie szansa porozmawiać o programie a nie tylko wszystkim innym.........

  Ogólnopolski wynik 7.1 Może bez szału ale to pierwszy krok teraz będzie tylko lepiej :)

  28 26 Odpowiedz
 • 26 maj 2014

  Michall gratuluję sukcesu a co do mediów to obudzicie się z ręką w nocniku wróci wszystko po staremu,byliście potrzebni Wy i inne partie aby odebrać głosy PiSowi a teraz znowu zaczną Was atakować,lewacy są niereformowalni a oni rządzą mediami plus nasi oligarchowie.Pocieszające jest to że nie weszły partie założone przez karierowiczów którzy uciekli z innych partii,martwi wynik spadkobierców PZPR.

  18 6 Odpowiedz
 • 26 maj 2014

  Jestem dobrej myśli... Mam nadzieję że troszkę się to zmieni niebawem ... I że media zluzują przekaz....

  6 11 Odpowiedz
 • 26 maj 2014

  Bochnia górą:
  1. KW Prawo i Sprawiedliwość 46.38 proc.
  2. KW Polska Zbigniewa Ziobro 13.07
  3. KW Platforma Obywatelska RP 12.30
  4. KW Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke 7.86
  5. KW Polskie Stronnictwo Ludowe 7.48
  6. KW Polska Razem Jarosława Gowina 7.02
  7. KWW Sojusz Lewicy Demokratycznej-Unia Pracy 2.82

  http://miasto-info.pl/edit-profile

  7 7 Odpowiedz
 • 26 maj 2014

  Wolę szczerze PIS niż PO albo Mikke idiotę który każdą kobietę uważa za niewolnicę.

  16 21 Odpowiedz
 • 26 maj 2014

  JKM więcej szkodzi dla konserwatywnego liberalizmu niż przynosi mu chwały. Więcej dla reform wolnorynkowych robi Ruch Partii Republikańskiej, Ruch Partii Libertariańskiej, Związek Pracodawców i Przedsiębiorców oraz Instytut Misesa i Centrum im. Adama Smitha.

  KNP istnieje w mediach właśnie dzięki kontrowersyjnym wypowiedziom Janusza o lewakach, rurkowcach, żarciu, kobietach no i oczywiście wywiad, felieton bez nawiązania do pana z wąsem urodzonego w Austrii - nie może się obyć.

  Ale gratuluje - może faktycznie w Polakach nastąpiła przemiana z socjalnych lewaków na pro-życiowych liberałów ekonomicznych. Może.

  24 7 Odpowiedz
 • 26 maj 2014

  ja sie pytam kto głosował na PO po tym wszystkim co zrobili dla Polski

  32 7 Odpowiedz
 • OKOKI 26 maj 2014

  Początek końca rudego dzwońca.

  23 8 Odpowiedz
 • 26 maj 2014

  I debile wygrali z PO... Czyli czas uciekać z Polski.
  PIS to mógłby jeszcze coś dobrego zdziałać ale te mendy społeczne z PO ... tragedia, nie wiem jakim trzeba być idiotą aby na nich głosować.

  19 8 Odpowiedz
 • 26 maj 2014

  idioci głosowali na PO ale najwięksi idioci głosowali na PIS i Korwina, trzeba byś totalnym kretynem i bezmózgowcem aby wierzyć w Kaczyńskiego i Korwina

  11 23 Odpowiedz
  • 26 maj 2014

   Przynajmniej za Kaczyńskiego żyło się ludziom lepiej od oszusta Tuska. Platforma Oszustów rządzi w Polsce od 2007 roku ma większość w Sejmie, Senacie i swojego Prezydenta i zamiast spełniać swoje obietnice wyborcze i przeprowadzać reformy kraju nie robią nic a zwykłym ludziom żyje się coraz gorzej. Wszystkie ceny poszybowały w górę a zarobki stoją w miejscu. Tusk mówił, że podatków nie podniesie a podniósł, tak samo wiek emerytalny do 76 roku życia, zlikwidował wiele ulg podatkowych, do tego okradł Polaków z oszczędności z OFE można wymieniać dalej, ale po co, widocznie ludzie głosując na PO lubią być dymani ...

   Co to znaczy TUSK ?
   - Teraz Usłyszysz Same Kłamstwa.

   zdjecie

   22 6 Odpowiedz
  • Def Ibrylator 27 maj 2014

   Tak trudno Wam zrozumieć kto głosuje na PO ? Na PO głosują młodzi i starsi, którym po prostu się w życiu poukładało. Czytałem gdzieś kim jest przeciętny leming. To człowiek, który ma dobrą pracę, żyje na swoim i tak na prawdę nie ma takich problemów jak reszta społeczeństwa (lub nie interesuje się nimi, bo po co ?). Czy taka osoba ma podstawy, żeby głosować na zmianę status quo ? Ano nie ma. Więc nie ma sensu doszukiwać się braku logiki w wyborcach PO. Każdy głosuje pod siebie. Jak widać w Polsce mamy około 30-40% wyborców, którym żyje się dobrze, lub uważają, że za rządów opozycji będzie gorzej. Reszta najwyraźniej chce zmian. Problem w tym, ze te 60% chce różnych zmian. Stąd ich siła jest mniejsza, niż tych 40%. Jeżeli ktoś chce zmienić status quo Platformy, trzeba mocnej, zbitej opozycji. A dzisiaj mamy Platformę i 500 opozycyjnych partii, przy czym każda z nich jest jeszcze w opozycji do siebie nawzajem. Cyrk to nie tylko platforma. Cyrk to cała nasza polska polityka.

   9 10 Odpowiedz
 • 26 maj 2014

  platfusy znowu wygrali:( czas ogłosić żałobę narodową

  11 7 Odpowiedz
 • 13oddział 26 maj 2014

  Około 77 % ludzi uprawnionych do głosowania powiedziało dokładnie gdzie ma polityków (sam świadomie i dobrowolnie znajduje się w tym zacnym gronie). Ich "świętowanie" doskonale pokazuje że żyją w swoim małym świecie zupełnie innym od naszego. Panie i panowie-: napinał sie taki jeden że z parlamentu burdel zrobi - ów przybytek już tam istnieje bo k....y się właśnie do niego wybierają.

  5 2 Odpowiedz
 • 26 maj 2014

  Super się czyta te niezadowolone komentarze... :) Wiem media teraz twierdzą że na Korwina głosowali gówniarze i wyborcy ognistegokota... A to nie prawda to są wyborcy świadomi mający dość układu, dość tej bandy... pragnący zmian w polsce... a nie kosmetyki na stołkach ...

  6 8 Odpowiedz
 • 27 maj 2014

  W skali kraju najwięcej głosów zyskał Jerzy Buzek,człowiek za którego rządów dokonano największego przekrętu finansowego w Polsce czyli OFE gdzie zmuszono ludzi do wpłaty ich pieniędzy na konta w prywatnych funduszach.JKM zawsze powtarzał że większość stanowią idioci ale żeby aż tylu?
  Wszyscy eksperci wypowiadali się że był to największy przekręt finansowy a okradzeni zamiast ukarać winnych jeszcze na nich głosują.Czy politycy nie mają racji że uważają nas za idiotów?

  9 1 Odpowiedz
 • 27 maj 2014

  Według badań sondażowych 48% ludzi z wykształceniem podstawowym głosuje na PiS. Może to jest problemem Polski prowincjonalnej. Duże miasta i średnie głosują zdecydowanie na PO. Babcie i dziadki Pcimia, Lubnia, Tokarni i całego niemal powiatu wychodziły w niedzielę z domów, szły w dobrej wierze i... głosowały na PiS. Ktoś ich ukierunkował. One są przekonane, że bronią wartości. Demokracja. Frekwencję też podniosły i to jest pozytywne. PiS ma zdecydowanie mniej wykształcony elektorat, ale on teżmusi na kogoś głosować. Może lepiej niż PiS niż Marie Le Pen.

  4 10 Odpowiedz
 • 27 maj 2014

  Stwierdzenie, że elektoratowi platformy się udało i nie chcą zmian jest mocno na wyrost. Przede wszystkim ulegamy wtedy bardzo złemu podziałowi polskiej polityki na dwie partie PiS i PO.
  Ludzie głosują na PO, bo nie chcą PiS - nie chcą PiS, bo w nim jest Kaczyński i Macierewicz, ludzie nawet nie tyle "niemedialni" co po prostu zacietrzewieni. Wzbudzają w ludziach tak negatywne emocje, że wolą oni zagłosować na PeŁo i Tuska niż na Kaczyńskiego.
  Świetnym obrazem jak taki "zacietrzewiony" wizerunek działa na wyborce jest na przykładzie Korwina - pierwszy sukces i to niewielki od 20 lat. 20 lat absolutnych porażek. Teraz sukces, bo elektorat antysystemowy odszedł od Palikota w stronę Korwina.

  A któż z nas nie chciałby mniejszych podatków? Któż nie chciałby prostych przepisów prawa, podatków, systemu finansowego, braku "regulacji i reglamentacji urzędniczych", większej wolności? Większość ludzi, którym przede wszystkim się w życiu udało i są samodzielni! Jednak nie głosują oni na Korwina, bo przekaz i język jakim się posługuje ich odrzuca - tacy ludzie oddają głos nieważny (jak w moim przypadku), albo wybierają "mniejsze zło".

  Z jednym się z Korwinem zgadzam - PiS i PO to jedna i ta sama banda. Nihil novi.

  19 8 Odpowiedz
 • 27 maj 2014

  "W kraju PO przed PO" :D

  1 4 Odpowiedz
 • 27 maj 2014

  Armia 500 tysięcy urzędników oraz samorządowcy z ich rodzinami to już kilka milionów głosów a doliczyć do nich tych którzy "żyją" dzięki władzy i już mamy wygrane wybory przy takiej frekwencji.

  7 5 Odpowiedz
  • Def Ibrylator 27 maj 2014

   W takim razie, jak się Wam nie podoba - wymuście na swoich politykach aby stworzyli zgraną opozycję a nie bandę nieudaczników. Wtedy PO nie będzie miało większych szans. Wygrana PO świadczy głównie o nieudolności opozycji.

   3 10 Odpowiedz
   • 27 maj 2014

    Ale nikt nie ma tyle stanowisk do rozdania ani tyle przetargów do ustawienia ile miała i ma obecna władza.

    4 3 Odpowiedz
 • 27 maj 2014

  A tak wygląda "obiektywna"relacja według GW
  http://wpolityce.pl/polityka/197876-dwie-okladki-gw-z-tego-samego-dnia-kiedy-wygrywa-pis-jest-remis-kiedy-po-remis-znika-drukowanie-gazety-czy-wynikow
  nie dziwcie się potem że młodzież ma dość manipulacji i kłamstw.

  3 3 Odpowiedz
  • Def Ibrylator 28 maj 2014

   Trochę na siłę szukanie "wpadki", ale niech Wam będzie. Z językowego punktu widzenia oba tytuły mają podobną "moc". W jednym jest użyte słowo "remis dla", co ukazuje, że był praktycznie remis, ale ktoś ma "większy remis, a ktoś mniejszy" [typowo sportowy trick słowny], a w drugim "jednak", czyli, że sprawa również działa się na granicy. Problem tylko w tym, że w drugim nagłówku brakło "dla". Ot wielka konspiracja Gazety Wyborczej.

   Ps. Relacja to cały artykuł a nie tylko tytuł. Jak już masz się czepiać, to proponuję użycia zdania "A tak wygląda obiektywny tytuł artykułu". Bądźmy poważni.

   (GW nie bronię, bo za nimi nie przepadam, ale bronię trzeźwego i logicznego myślenia)

   3 3 Odpowiedz
 • 28 maj 2014

  Wyniki każdy będzie interpretował po swojemu. Ma do tego prawo. Remis w mandatach, ale propagandowo i politycznie wygrana PO albo koalicji rządzącej. To pójdzie w świat. Podobnie byłoby, gdyby minimalnie wygrał PiS. W świat poszłaby informacja, że wybory w Polsce wygrała opozycyjna partia,choć koalicja w sumie wygrała znacznie. Na miasto-info za dużo pisowskiego tryumfalizmu. Tytuly sugerują deklasację, bastionem PiS-u obwołują. Prawda jest zaś taka, że w bastionie, za jaki uznano Pcim, PiS stracił 18% głosów w stosunku do wyborów w 2009 roku. W 2009 roku mial tam 69,99 5, obecniie 52, 52 %. wydaje się to tendencją niieodwracalną, bo ci, co na Ziobrę zagłosowali, świadomie odrzucają Kaczyńskiego. Tak było w całym powiecie. Prosze porownać wyniki z 2009 roku z tymi z 2014.

  3 2 Odpowiedz
 • 28 maj 2014

  Dla niektórych to powinien być kubeł zimnej wody a zwłaszcza dla młodych którzy Mu zaufali,sprawa stara może nie wszystkim znana ale dobrze żeby młodzi wiedzieli co sądzi o śmierci ich rówieśnika znany opozycjonista który sam mówi o tamtym okresie
  "Natomiast po 1956 był to nudny ustrój socjalistyczny – okropny, szary, głupi. Natomiast mordowanie ludzi wtedy już wyszło z mody. Przylano pałką czasami komuś, grożono, mnie np. grożono, że mnie pobiją, ale nikt mnie nie uderzył"
  a o śmierci Przemyka ma takie o to zdanie
  https://www.youtube.com/watch?v=oW8qbtQoZe8
  Za to nie można karać to trzeba leczyć.

  Odpowiedz
 • 28 maj 2014

  Wybory wygrał Korwin... Zaczynają go pokazywać w mediach... Idzie mówić do osłów... znaczy posłów w lamencie europejskim..... Teraz to mu dopiero będzie przybywać poparcia... Pokazał też że KNP to nie tylko on że są też inni..... W dodatku w najbliższych dniach będzie mieć Czyściec.... Posłów proszących się o przyjęcie do KNP prawdopodobnie 3 jako koło a może nawet więcej jako klub parlamentarny..... Robi się ciekawie.... A lewaki to tak atakują teraz internet jak by go pierwszy raz w życiu zobaczyli :)

  2 Odpowiedz
 • ten triggers 29 maj 2014

  Co ciekawe na temat krówek ma taką oto opinię:
  http://www.youtube.com/watch?v=MfRA7TpyhJU
  Podobno mamy demokrację, zbierz więc ludzi którzy podpiszą petycję o natychmiastowe umieszczenie go w psychiatryku... takiej petycji władza by zapewne nie zignorowała ;)

  Odpowiedz
 • 29 maj 2014

  Zaczyna mu przybywać zwolenników zwłaszcza w Moskwie i ludzie z innych ugrupowań ustawiają się w kolejce?
  A będzie tak że w kilka miesięcy rozwali to wszystko co przez tyle lat budował i nie tym że wykończą Go reżymowe media ale że zrobił swoje i już jest niepotrzebny.PO aby odebrać PiSowi głosy poszłaby na układ z każdym zresztą widać to było pod koniec kampanii gdzie niektórzy byli np. PiSowcy tak znienawidzeni przez salon nie wychodzili prawie ze studia "niezależnych " stacji a znana z obiektywizu redaktor Stokrotka nosiła ich niemal na rękach.Teraz wraca "normalność " i niepotrzebni znikną z ekranów a i na forum zapanuje cisza do następnych wyborów.
  Co do umieszczania w psychiatryku jak sam powiedział cytuję z jego wypowiedzi-
  "Natomiast po 1956 był to nudny ustrój socjalistyczny – okropny, szary, głupi. Natomiast mordowanie ludzi wtedy już wyszło z mody. Przylano pałką czasami komuś, grożono, mnie np. grożono, że mnie pobiją, ale nikt mnie nie uderzył"
  Nawet wtedy nie uważano Go za godnego przeciwnika,skoro nawet pałką nie oberwał a tym bardziej teraz pożyteczni idioci zawsze byli potrzebni komunistom bo służyli idealnie do ośmieszenia przeciwnika czyli prawicy więc zamknięcie w psychiatrylku uczyniłoby z każdego męczennika i ofiarę systemu.

  1 Odpowiedz
 • ten triggers 30 maj 2014

  Media powrócą do "uwielbienia" władzy włącznie z małymi przytykami, ale tego przecież należy się po nich spodziewać. Lewicowa opozycja nadal będzie burczeć nad lewicowym rządem, miedzy czasie będziemy raczeni wstawkami z PE wraz z analizami lewackich wszechwiedzących ekspertów... i tak do kolejnych wyborów.

  Rosja nie od wczoraj spina klamrą unie euro-azjatycką a my jako naród powinniśmy ubolewać, że nie mamy już wyboru, lub precyzyjnie pisząc nie mamy aktualnie możliwości egzystować pomiędzy tymi dwoma tworami niezależnie... umowy partnerskie można by było wtenczas podpisywać z lewa i z prawa, w myśl dobrego interesu państwa.

  Pytanie na koniec, skoro Korwin jest pożytecznym idiotą to kim jest w tym układzie Kaczyński ?

  1 Odpowiedz
 • 30 maj 2014

  Dobre pytanie na koniec a odpowiedź wcale nie taka prosta.
  Co do tego że jako Naród nie mamy wyboru,niestety od samego początku dla tych sąsiadów byliśmy przeszkodą w drodze do Raju a umowy są warte tyle co papier(najnowszy przykład -budapesztańskie gwarancje dla Ukrainy że nie wspomnę o naszych z 1939 roku.
  Kim w takim razie jest Tusk?
  Kaczyński nie ufa jednym ani drugim Tusk natomiast je im z ręki,czy zdanie maturzystki nie było zdaniem większości?

  3 Odpowiedz
  • ten triggers 30 maj 2014

   którego z naszych ościennych sąsiadów masz na myśli, jeśli kraju którego obywatelami rządzi aktualnie najbardziej wpływowa kobieta świata, to tak - byliśmy drzazgą w zadzie.
   [cytat]a umowy są warte tyle co papier(najnowszy przykład -budapesztańskie gwarancje dla Ukrainy że nie wspomnę o naszych z 1939 roku.[/cytat]Tak ale to były umowy desperackie i podpisywane pod naciskiem... Niemcy jakoś nie żywią urazy do paktu ribbentrop mołotow i ciągną gaz po niższej cenie niż my, co prawda w hurcie ponoć taniej :]
   [cytat]Kim w takim razie jest Tusk?[/cytat]
   Dla mnie sprzedawczykiem, usilnie wspierającym narzucony system. Dla reszty społeczeństwa pewnie tym kim był Jaruzelski, jedni popierają drudzy potępiają.
   [cytat]Kaczyński nie ufa jednym ani drugim Tusk natomiast je im z ręki,czy zdanie maturzystki nie było zdaniem większości?[/cytat]Na jakiej podstawie twierdzisz że Kaczyński nie ufa Angeli ?. Skoro rodzony brat "oddał" ziemie jednym podpisem to chyba miał zaufanie do tego porojonego projektu... chyba że bliźniak zmądrzał, choć mniemam iż dziś unio-sceptyk za rok (w przypadku wygranej) wzorowy euro-socjalista.
   Pannie Marysi gratuluję młodzieńczej odwagi, daj bóg niech swymi kopytkami wesprze za rok KNP krzyżykiem.

   Odpowiedz

Zobacz więcej

ALARMUJECIE! "Kładka wisząca nad Rabą wymaga interwencji"
Alarmujecie 4

ALARMUJECIE! "Kładka wisząca nad Rabą wymaga interwencji"

W weekend otrzymaliśmy od kilku z naszych czytelników zgłoszenia dotyczące uszkodzonej kładki nad Rabą. Dzisiaj ubytki zostały uzupełnione, ale jak sugerujecie "kładka wymaga interwencji" Dla jednych "wiszący most", dla innych "kładka", ale większość wiadomości jakie w ostatnim czasie przesyłacie na redakcja@miasto-info.pl dotyczy jej stanu. W min...

Zablokowana Zakopianka. Trzy rozbite samochody. Jedna osoba ranna 
Drogi 0

Zablokowana Zakopianka. Trzy rozbite samochody. Jedna osoba ranna 

Przez kilkadziesiąt minut przed godz. 8 zamknięta była Zakopianka po tym jak przed wiaduktem w Myślenicach zderzyły się trzy samochody. Jedna osoba trafiła do szpitala Do wypadku doszło o godz. 7.55 na Drodze Krajowej nr 7 przy wiadukcie nad ul. Piłsudskiego. Kiedy strażacy z JRG Myślenice dotarli na miejsce zastali trzy rozbite samochody i jedną...

Zaczęło się! Ruszyła rewitalizacja Rynku. Drogowcy zdzierają asfalt z otaczających go ulic
Myślenice 28

Zaczęło się! Ruszyła rewitalizacja Rynku. Drogowcy zdzierają asfalt z otaczających go ulic

W pierwszej kolejności drogowcy zajęli się ulicami Gałczyńskiego i Bema, z których zdzierany jest asfalt. Odcinek od skrzyżowania z ul. Jordana i Reja jest wyłączony z ruchu. Piesi mogą przechodzić wzdłuż bloku na ul. Gałczyńskiego oraz budynków przy ul. Bema To na ul. Gałczyńskiego i Bema, które jako pierwsze przechodzą remont, utrudnienia potrwa...

Latem postaw na grafit! Idealny czas na ocieplenie domu!
Miasto 0

Latem postaw na grafit! Idealny czas na ocieplenie domu!

Chłodny latem i ciepły zimą - taki jest wymarzony dom każdego inwestora. Bez uciążliwych rachunków za ogrzewanie i bez klimatyzacji. Czy naprawdę można mieć taki dom? Tak pod warunkiem, że jego bryła będzie mieć solidną warstwę termoizolacji. Eksperci szacują, że blisko 30% ciepła przenika przez ściany. Warto więc zainwestować w ich ochronę. Bardz...