Miasto

Historia pojazdu: Sprawdź ilu właścicieli miał twój samochód

Historia pojazdu: Sprawdź ilu właścicieli miał twój samochód

Dzięki nowej usłudze udostępnionej przez MSW można dowiedzieć się m.in. ilu właścicieli miał interesujący nas samochód. W przyszłości będzie można sprawdzić nawet jego przebieg

„Historia Pojazdu” to usługa realizowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych dla wszystkich, którzy planują zakup używanego samochodu, motocyklu lub innego pojazdu zarejestrowanego w Polsce. Dzięki niej można zdobyć informacje na temat stanu technicznego samochodu oraz potwierdzić wiarygodność oferty sprzedawcy. Po wpisaniu podstawowych danych takich jak numer rejestracyjny, data pierwszej rejestracji i numer VIN (wszystkie znajdują się w dowodzie rejestracyjnym), system wygeneruje raport z historią pojazdu. Usługa jest bezpłatna.

Co znajdziecie w raporcie?

W wygenerowanym raporcie znajdą się dane o poprzednich właścicielach, pojemność i moc silnika, rodzaj paliwa, terminy obowiązkowych badań technicznych, które przechodził samochód, w tym informację, czy posiada aktualne badanie. W przyszłości możliwe będzie zweryfikowanie liczby przejechanych kilometrów, bowiem od początku 2014 roku dane te obowiązkowo są wprowadzane do Centralnej Ewidencji Pojazdów przez diagnostów. Strona pozwala ustalić czy interesujący nas samochód nie był kradziony.

Na ten temat piszecie także na forum

Co trzeci samochód ma od 11 do 15 lat

Według waszych deklaracji po drogach powiatu myślenickiego co trzeci (34%) samochód ma od 11 do 15 lat, co piąty (21%) od 6 do 19 lat, co dziesiąty (12%) od 1 do 5 lat, a powyżej 21 lat ma również co dziesiąty pojazd jaki można spotkać na naszych drogach.

 

 

Komentarze (6)

 • mirek@ 28 cze 2014

  o jak miło - mój temat z forum trafia na głlówną :)

  sprawdzałem historię swojego auta z dudniącym serce, ale okazało się, że wszystko zgodnie z opowieściami sprzedawcy

  5 Odpowiedz
 • 28 cze 2014

  Świetna sprawa. Mnie sprzedawca oszukał o jednego właściciela.

  2 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 cze 2014

  a mi pisze prawidłowo :) moja Hania miała jednego właściciela.

  6 1 Odpowiedz
 • Andrzej 29 cze 2014

  Rzadna to nowosć bo już wiele lat temu sprawdzałem auto według numeru vin jedynie że usługa była płatna i w języku angielskim.

  1 6 Odpowiedz
  • mirek@ 29 cze 2014

   Skoro po angielsku i nie przy pomocy MSW to chyba usluga "historia pojazdu" jest jednak nowoscia :) p.s Żadna

   5 Odpowiedz
 • OKOKI 29 cze 2014

  Bardzo doby pomysł.Teraz kupując auto w komisie będzie można sobie sprawdzić np. przebieg.Liczniki w samochodach są cofane i jest to powszechny proceder.

  4 3 Odpowiedz

Zobacz więcej