Kultura

Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem: Na Rynku trwają próby. Koncert o godz. 19

Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem: Na Rynku trwają próby. Koncert o godz. 19

Od rana na Rynku trwają próby. O godz. 19 odbędzie się koncert "Muzyka Świata. Music of the World", a o 21 na scenie pojawi się zespół JÓGA

Rozkładanie sceny rozpoczęło się we wtorek rano. Pierwszy koncert w ramach Festiwalu odbędzie się na myślenickim Rynku w czwartek o godz. 19. W piątek oficjalne otwarcie. Czeka nas kilkudniowe kulturalne święto

Już w najbliższy piątek oficjalnie rozpocznie się Festiwal Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem. Od wczoraj na myślenickim Rynku powstaje ogromna scena na której podczas uroczystej ceremonii otwarcia zaprezentują się wszyscy uczestnicy w tym folkowe zespoły z Meksyku, Tajwanu, a nawet Indii. 

- Koncert inaugurujący festiwal, to jedno z ważniejszych wydarzeń festiwalowych. Będzie dynamicznie, kolorowo, a przede wszystkim folkowo. Miks kultur, brzmień, strojów i temperamentów artystycznych. Zapowiada się ciekawie – mówi Piotr Szewczyk, dyrektor Festiwalu. 

Festiwalowe prezentacje rozpoczną się w czwartek 3 lipca, kiedy będzie można usłyszeć etniczne brzmienia z różnych części świata w ramach koncertu  „Muzyka Świata – Music of the World”. Widowisko będzie okazją do bezpośredniego spotkania z międzynarodowym folklorem. Koncert rozpocznie się o 19 na rynku w Myślenicach. Na scenie zaprezentują się zespoły z Bułgarii, Chorwacji, Czech, Gruzji, Indii, Kolumbii, Polski, Meksyku, Rumunii, Tajwanu i Ukrainy. Gościem specjalnym będzie zespół  Jóga.

 FILM PROMUJĄCY FESTIWAL:

To pierwszy tego typu festiwal w tej części  Małopolski. Podczas trwającego przez 5 dni wydarzenia okazję do zaprezentowania swojej kultury będzie miało aż 300 uczestników z 11 krajów i 3 kontynentów.

Spotkania z folklorem potrwają od 3 do 6 lipca w Myślenicach, Wygiełzowie i Miechowie. Oprócz koncertów w ramach festiwalu odbędą się pokaz kulinarny kuchni świata „Taste of the World. Spróbuj Świata", korowód festiwalowy ulicami Myślenic, czy folkowy kiermasz. Na scenie oprócz uczestników festiwalu wystąpią goście specjalni: Jóga, Angela Gaber Trio, Hanka Wójciak i Paulina Bisztyga. Wstęp na festiwal jest bezpłatny.

- To nowa propozycja na kulturalnej mapie Małopolski. Gospodarzem imprezy są Myślenice, ale będziemy także koncertować w Miechowie i Wygiełzowie. Jak Sama nazwa wskazuje, to Małopolskie Spotkania z Folklorem, dlatego nie chcemy się ograniczać wyłącznie do jednego miejsca - mówi Kamil Kmieciak, zastępca dyrektor Festiwalu. 

Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem są afiliowane przez International Organization of Folk Art (IOV). Instytucja ta opiera się na statusie oficjalnej konsultacyjnej organizacji pozarządowej UNESCO i tworzy sieć ponad 3 000 naukowców, artystów i ekspertów w dziedzinie kultury i sztuki ludowej w 183 krajach.

Program Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem: 

3 lipca 2014 r., czwartek: RYNEK W MYŚLENIACH

- godz. 19.00 - 21.00 - koncert Muzyka Świata. Music of the World 
- godz. 21.00 - 22.00 - koncert zespołu JÓGA

4 lipca 2014 r., piątek: RYNEK W MYŚLENIACH

- godz. 19.00 - 22.00 - ceremonia otwarcia Festiwalu - prezentacja wszystkich grup

5 lipca 2014 r., sobota: MYŚLENICE

- godz. 11.00 - 12.00 - Taste of World. Spróbuj świata (pokaz kulinarny kuchni świata w Małopolskiej Szkole Gościnności, ul. Zdrojowa 18, Myślenice - ZARABIE) 
- godz. 12.00 - 14.00 - przegląd muzyczny zagranicznych kapel ludowych 
- godz. 15.00 - 17.00 - korowód festiwalowy ulicami Myślenic  
- godz. 17.30 - 20.30 - koncerty festiwalowe zagranicznych grup 
- godz. 21.15 - 22.30 - koncert kapeli Hanki Wójciak 

6 lipca 2014 r., niedziela: RYNEK W MYŚLENIACH 

- godz. 15.00 - 19.00 - koncerty festiwalowe zagranicznych grup
- godz. 19.00 - 22.00 - ceremonia zamknięcia festiwalu - prezentacja wszystkich grup 

Tak brzmi oficjalny Hejnał Międzynarodowych Spotkań z Folklorem:

 

Powiązane tematy

Komentarze (2)

 • Brak zdjęcia
  3 lip 2014

  Byłam. Świetny pomysł, świetny koncert. Nareszcie w Myślenicach dzieje się coś z klasą. Co nie jest ławe do osiągnięcia - dla młodych i starszych. Niesamowita radość i energia emanująca od zespołów. Super! Już się cieszę na jutrzejsz koncert.
  p.s.
  Niestety film promujący Festiwal .... Ech, zupełnie nieudany.Przyznaję, że mnie by zniechęcił.

  21 2 Odpowiedz
 • 5 lip 2014

  Na szczęście na spotkaniach można zobaczyć coś bardziej ciekawego niż zawodzenia tej pani. Kto wymyślił taką niestety antyreklamę????

  2 Odpowiedz

Zobacz więcej