Kultura

Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem: W paradzie wzięło udział 500 osób [WIDEO]

Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem: W paradzie wzięło udział 500 osób [WIDEO]

Ponad pół tysiąca osób – artystów w strojach ludowych, wolontariuszy, mieszkańców Myślenic i turystów z całej Polski przemaszerowało przez miasto w korowodzie 

Fiesta została zorganizowana w ramach trwających Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem. Głównymi ulicami Myślenic przeszedł korowód, w którym wszyscy uczestnicy festiwalu w strojach ludowych wspólnie z mieszkańcami i turystami bawili się w rytm muzyki z całego świata. 

Do tańca dołączył się również Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa, który nie odmówił wspólnej zabawy Meksykankom.

Tuż po paradzie odbyły się koncerty festiwalowe na scenie głównej rynku w Myślenicach. Zwieńczeniem wieczoru był koncert kapeli Hanki Wójciak.

Powiązane tematy

Komentarze (4)

 • OKOKI 7 lip 2014

  Fajna impreza i ciekawa.Wniosła trochę zycia w to senne zmarazmowane miasteczko.

  18 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 lip 2014

  Rewelacyjna impreza. Wspaniale zorganizowana i nadzieja że za rok znowu zawita do nas, dzięki Piotrek i reszta!!!!!!

  11 1 Odpowiedz
 • Samanta Rigerr 8 lip 2014

  Super Festiwal, takiej imprezy jeszcze w mieście nie było.Na mnie największe wrażenie zrobili Meksykanie, znalazłam nawet na YouTube film z ich występu na Rynku,niestety nie mogę podać linku ponieważ już ze trzy razy podałam link w komentarzach i zostały usunięte.Kto będzie chciał to znajdzie. Zachwyciły mnie również tańce Tajwańskie.Co prawda to całkowicie odmienna kultura ale też robi wrażenie..Co mi się nie podobało ? Nie było czegoś takiego, no może trochę organizacja ,a raczej porządek na scenie podczas występów.To jakiś dziadek latał podczas koncertu po scenie z aparatem, to jakaś młoda siadła sobie na scenie zasłaniając widzom ,nic sobie z tego nie robiąc robiła zdjęcia.Może na przyszłość trochę kultury by się przydało,ponieważ ludzie przyszli oglądać występy a nie pseudo fotografów. Sumując jestem bardzo zadowolona i czekam na następny taki festiwal.

  8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 lip 2014

  Akurat dziadek latający z aparatem był osobą zatrudnioną do fotografowania imprezy jak również rudowłosa dziewczyna przy scenie. Mnie zdecydowanie bardziej drażniły dzieciaki oblegające scenę ale to moje prywatne zdanie.

  2 4 Odpowiedz

Zobacz więcej