Downhill: Hojnor i Nalepa najszybsi w Zawoi

Maciej Hojnor i Wojciech Nalepa zajęli czołowe miejsca podczas zawodów Joy Ride Open rozgrywanych w Zawoi

Góra Mosorny Groń w Zawoi ściągnęła ponad stu zawodników z całej Polski. Pogoda dopisała i rowerzystom przyszło ścigać się po suchym, co sprzyjało osiąganiu dużych prędkości, sporych lotów i spektakularnych upadków.

Pierwszego dnia odbyły się zawody w Dual Slalomie, czyli jazdy parami na bliźniaczych trasach. Najwyższe miejsca podium przypadły w kategorii Open - Maćkowi Hojnorowi oraz w kategorii Junior - Wojtkowi Nalepie.

Drugiego dnia odbyły się zmagania w downhillu. Wojtek po upadku w pierwszym przejeździe, w drugim poprawił czas i uplasował się na 13. miejscu w kat. Junior z czasem 3:15.29.

Maciek Hojnor nie zawiódł i po pierwszym przejeździe uplasował się na pierwszym miejscu kat. Elita. Po drugim przejeździe upewnił wszystkich, że na tej trasie nie ma sobie równych. Zawody zakończył z czasem 2:46.16.