Miasto

UWAGA! Rozkopią miasto. Niebawem ruszy wymiana sieci wodno-kanalizacyjnej [WIDEO]

UWAGA! Rozkopią miasto. Niebawem ruszy wymiana sieci wodno-kanalizacyjnej [WIDEO]

W połowie lipca w Myślenicach rozpocznie się wymiana sieci wodno-kanalizacyjnej. Czekają nas utrudnienia w ruchu i zmiany jego organizacji

Prace prowadzone będą równolegle w miejscowościach gminy Myślenice i w samym mieście. Oprócz myśleniczan z utrudnieniami muszą liczyć się mieszkańcy Głogoczowa, Zawady, Krzyszkowic, Drogini i Zasani - gdzie ruszy budowa sieci kanalizacyjnej oraz mieszkańcy Krzyszkowic, Poręby i Zasani - gdzie budowana będzie sieć wodociągowa. Dodatkowo w Głogoczowie powstanie zbiornik wody. 

Najtrudniejszym i najbardziej uciążliwym etapem będzie wymiana odcinków starej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Myślenicach oraz budowa kanalizacji opadowej w ścisłym centrum miasta.

Wymiana sieci wodno-kanalizacyjnej obejmuje większość ulic. Pierwszy etap prac rozpocznie się 14 lipca i potrwa do 31 sierpnia. Cała operacja potrwa do końca listopada.

Harmonogram prac remontowych w Myślenicach:

Wymiana rur odbywa odbywać się będzie w ramach rozszerzenia projektu "Czysta woda dla Krakowa". W 2010 roku Myślenice otrzymały dofinansowanie na budowę kanalizacji i wodociągu w gminie w wysokości 112 291 418,01 zł.

youtube.com/myslenice.pl

Powiązane tematy

Komentarze (21)

 • Michał 8 lip 2014

  "Czysta woda dla Krakowa"- a gdyby nie projekt, to mieszkańcy powiatu mogliby pić ścieki, tak? Dotacja dotacją, ale nasz włodarz też któryś kredyt wziął na modernizację i ktoś to musi spłacać, czyli my w wysokich opłatach za wodę i ścieki. W Krakowie stawki są dużo niższe. Kiedy burmistrz zrobi coś z myślą o tutejszych a nie "krakusach" ? Zakaz grillowania nad Rabą, bo ponoć my chlew robimy i turyści z Krakowa się skarżą, a wystarczy pójść nad rzekę w niedzielę (choć nie twierdzę, że każdy stąd jest chodzącym ideałem) i poobserwować kto tak naprawdę robi większy bajzel i samochodami parkuje bezpośrednio na ścieżce rowerowo- biegowej, lub wjeżdża prawie w samo koryto ( bo by się biedacy zbyt zmęczyli, gdyby musieli podejść 20 metrów do parkingu np. przy "Orle", a już z własnymi śmieciami w ręce to w ogóle). Turystyka nad zbiornikiem Dobczyckim właściwie nadal martwa, bo " Czysta woda dla Krakowa". Od lat mówi się o korzyściach z udostępnienia całego zbiornika dla mieszkańców Dobczyc i okolic np. nowe miejsca pracy, które mimo wszystko ładnie się rozwijają, podczas gdy Myślenice są miasteczkiem od lat w ciągłej stagnacji, od czasu do czasu podnoszącym ledwo jedną powiekę idealnym tylko na wypady za Kraków lub tych, którzy są już na emeryturze. Chciałbym, żeby ktoś pomyślał o tych, którym ciężko tutaj znaleźć i utrzymać pracę, zapracować na rodzinę i utrzymanie, a do emerytury jeszcze trochę zostało. Powiat ma wiele możliwości rozwoju, tylko trzeba trochę w tym pomóc, a nie ciągnąć kilka srok za ogon.

  41 5 Odpowiedz
 • 8 lip 2014

  Na ulicy Daszyńskiego był 2 tyg temu położony nowy asfalt, będą to rozkopywać ?
  Niech mnie ktoś poprawi że mam zwidy i że coś przeoczyłem.

  34 2 Odpowiedz
 • 8 lip 2014

  Kpisz?
  Chyba nie zdajesz sobie sprawy z uciążliwości z kucia mlotem pneumatycznym w nocy?

  27 15 Odpowiedz
 • mirek@ 8 lip 2014

  bedzie armaggedon! ale i tak wybrali najlepszy okres w roku. czekam tylko az w naszym krajue tego typu prace beda wykonywane noca.

  23 12 Odpowiedz
 • 10 lip 2014

  Oby tylko nie okazało się, że nowy asfalt będzie gorszy albo gorzej położony niż ten, który jest już kilka ładnych lat.

  Przykładem niech będzie odcinek Słoneczej wzdłuż starego dworca a obecnie Dekady.

  Mam nadzieję, że ktoś tym razem zmądrzeje i nie dopuści do prac firm "która taniej zrobi", będzie jakiś NADZÓR nad pracami i egzekwowanie ODPOWIEDZIALNOŚCI za wykonane prace.

  16 Odpowiedz

Zobacz więcej