Miasto

FIO Małopolska Lokalnie: Możesz zdobyć 5000 złotych na lokalną inicjatywę

FIO Małopolska Lokalnie: Możesz zdobyć 5000 złotych na lokalną inicjatywę

Ruszył nabór projektów do konkursu „FIO Małopolska Lokalnie” w ramach którego organizacje pozarządowe i grupy nieformalne mogą otrzymać od 2000 do 5000 zł na lokalną inicjatywę lub rozwój organizacji 

W ramach konkursu można składać projekty w jednej z dwóch kategorii: inicjatywy lokalne - działania angażujące lokalną społeczność na rzecz dobra wspólnego i dotacje na rozwój organizacji - działania związane z przygotowaniem i realizacją zadań strategicznych oraz bieżącą działalnością organizacji, czyli dotacje min. na: adaptację lokalu, doposażenie sprzętowe, oprogramowanie itd.

Konkurs adresowany jest do organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych, które mają siedzibę i planują realizować działania na terenie gmin i powiatów w województwie małopolskim.

Celem konkursu jest wspieranie ludzi i organizacji, którzy chcą wspólnie działać na rzecz swoich wsi, miast, gmin, osiedli i społeczności je zamieszkujących.

Agnieszka Węgrzyn, Fundacja BIS : Ideą programu jest lokalność. Ten program to szansa na realizację działań inicjowanych przez grupy nieformalne, środowiska osiedlowe, czy wiejskie. Chcemy pomóc lokalnym liderom, aby ich działania przynosiły jak największy pożytek lokalnym społecznościom. Dlatego nasi doradcy pracują w regionach; w gminach i powiatach Małopolski.

Agnieszka Wargowska-Dudek, Fundacja ARTS: Program umożliwia realizację tych projektów, które w danej społeczności są naprawdę potrzebne. Wychodzimy z założenia, że każda społeczność jest inna: inni są ludzie, zasoby lokalne, inne potrzeby. W konkursie nie nakładamy ograniczeń tematycznych, pozwalamy ludziom składać wnioski na takie działania, jakie chcą zrealizować i jakie są potrzebne w ich społecznościach.  Wspólnym mianownikiem wspieranych przez nas inicjatyw będzie zawsze lokalna aktywność.

Izabela Janczak-Bizoń, Fundacja ARTS: FIO Małopolska Lokalnie to nie tylko konkurs dotacyjny. Tak naprawdę to bardziej złożony proces, który dotyczy lokalnych społeczności. Ludzie, którzy chcą coś zrobić, muszą przejść kilka etapów. Formuła konkursu wymaga rozpoznania potrzeb, zainicjowania działań, budowania lokalnych partnerstw, a także indywidualnego zaangażowania. Wartości wniesione przez projekty pozostaną. Konkurs to początek ścieżki, którą pójdą wnioskodawcy. To motywuje do dalszej pracy, bo wtedy sektor żyje i funkcjonuje.

Nabór projektów odbywa się poprzez generator i potrwa do 18 sierpnia do godz. 16.00. Aktualne informacje znajdują się na stronie  oraz na facebooku.

Konkurs FIO Małopolska Lokalnie powstał z inicjatywy czterech organizacji pozarządowych: Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych, Fundacji Sztuki, Przygody i Przyjemności ARTS, Stowarzyszenia Forum Oświatowe Klucze, Babiogórskiego Stowarzyszenia Zielona Linia. 

Konkurs prowadzony jest równolegle w 4 subregionach. W powiecie myślenickim konkurs organizuje Fundacja Sztuki, Przygody i Przyjemności ARTS. 

FIO MAŁOPOLSKA LOKALNIE jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Komentarze

 • Artur 22 lip 2014

  Wszystko fajnie ładnie tylko, że 5000 zł to troszeczkę mało jakby nie patrzeć, nie mniej trzymam kciuki i mam nadzieję, że powstanie dużo dobrych projektów!

  6 3 Odpowiedz
 • ELPHARMA 23 lip 2014

  5000 zł... buahahahaha,

  1 Odpowiedz
 • 23 lip 2014

  Chciałem zgłosić swoją skromną osobę i moich przyjaciół z piaskownicy. 5000 PLN idealnie pokryje koszty zabawek i piasku, którego czego dosypać (może jeszcze nawet na lody wystarczy)

  2 1 Odpowiedz

Zobacz więcej