Sport

Drużyna Dalinu przestała istnieć. Ruszyły rozgrywki III ligi bez biało-zielonych

Drużyna Dalinu przestała istnieć. Ruszyły rozgrywki III ligi bez biało-zielonych

Dzisiaj ruszyły rozgrywki III ligi małopolsko-świętokrzyskiej. Wśród drużyn nie ma Dalinu. Seniorska piłka nożna w Myślenicach na tym poziomie przestała istnieć

Dzisiaj rozegrano pierwszą kolejkę III ligi piłki nożnej (grupa małopolsko-świętokrzyska) sezonu 2014/2015. Wśród zgłoszonych drużyn próżno szukać Dalinu Myślenice, który nie przystąpił do rozgrywek. Miejsce biało-zielonych zajął Poroniec Poronin. 

Czy to koniec futbolu w Myślenicach? 

Klub przestał istnieć po tym jak na trzecim walnym spotkaniu sprawozdawczo-wyborczym w klubie nie udało się wybrać zarządu. W związku z tym do klubu wejdzie kurator sądowy, który będzie reprezentował klub przynajmniej przez pół roku. Jeżeli w tym czasie uda się skompletować zarząd, istnieje szansa, że seniorska piłka wróci na stadion Grochala od przyszłego sezonu. Wariant optymistyczny zakłada występ Dalinu w V lidze. 

Jak można przeczytać w Dzienniku Polskim: W klubie nadal funkcjonują juniorzy starsi, młodsi, trampkarze, młodzicy i orliki. Łącznie 200 młodych piłkarzy będzie reprezentować biało-zielone barwy w swoich rozgrywkach w nadchodzącym sezonie. 

 

Powiązane tematy

Komentarze (16)

 • 10 sie 2014

  Większość tu biadoli co to się nie stało, i że winny Burmistrz, kibice nie będą mieli gdzie chodzić.
  w ostatnim sezonie liczba widzów wg. 90minut.pl(http://www.90minut.pl/liga/0/liga6954.html ) była jedną najniższa w lidze(ok 110 widzów na mecz i gdyby nie ostatni na który przyszło rekordowo 250 kibiców( i tak poniżej średniej ligowej) to wynik był by zbliżony do staniej Lisicy (ok 90 widzów na mecz).
  Ilu z was którym tak zależało na Klubie pojawiło się żeby dołożyć te kilka złotych za bilet na tych meczach ?? ( ps. Byłem na dwóch meczach w tym sezonie z Unią i Popradem i szczerze na Unii 150 kibiców to było ale z tymi co stali za siatką - przyjezdni i to x2, a na Popradzie liczonych 23 na trybunach). Czy któryś z was przyszedł na walne zebranie ostatniej szansy, żeby pomóc Dalinowi??
  Czy może jedyną możliwością jest pisanie, że to wina Burmistrza, bo nie daje kasy. Jeśli tacy z Was kibice, to zapraszam na jakikolwiek mecz "kopiących po czołach", gdyż tam przynajmniej są prawdziwi Kibice.

  19 10 Odpowiedz
 • mirek@ 10 sie 2014

  DALIN Myślenice
  1921-2014
  R.I.P

  [*]

  15 2 Odpowiedz
 • 10 sie 2014

  Seniorzy Górek i Orła to raczej "kopanie sie po czole" a nie piłka nożna , więc poniekąd redakcje rozumiem. Miejmy nadzieje, że w niedalekiej przyszłości III liga znowu zawita do Myślenic.

  21 15 Odpowiedz
 • 10 sie 2014

  Upadek "Dalinu" to między innymi robota Burmistrza, który jak mógł utrudniał działanie klubu , a preferował z pseudo klubu "Górki" dolne przedmieście, gdzie jednym z decydentów jest jego brat. Obecnie za publiczne pieniądze "rozkopując naraz całe miasto", rozpoczął kampanie wyborczą.

  23 22 Odpowiedz
 • 9 sie 2014

  "Seniorska piłka nożna w Myślenicach przestała istnieć" czyli mam rozumieć, że Orzeł oraz Górki nie mają drużyny seniorskiej tak? Cóż za znajomość myślenickiego "podwórka", redakcjo. :)

  19 15 Odpowiedz

Zobacz więcej