Okolice

Turystyka: Schronisko na Kudłaczach jak nowe [WIDEO]

Turystyka: Schronisko na Kudłaczach jak nowe [WIDEO]

Schronisko na Kudłaczach doczekało się modernizacji i rozbudowy. Na turystów czeka nowe wyposażenie, a obok schroniska powstał nawet plac zabaw dla dzieci

 

Krzysztof Knofliczek: Zmieniło się bardzo wiele, ponieważ cierpieliśmy na brak łazienek, toalet, wody. Zrobiło się bardzo komfortowo i możne nie tylko podziwiać widoki ale i odpoczywać. 

Przy schronisku znalazła się ekspozycja muzealna poświęcona lotnictwu i oddziałom AK. Na wystawie można zobaczyć wojskowy ekwipunek, zdjęcia samolotów i elementy ich poszycia. Eksponaty zostały znalezione w okolicach 30 km. od schroniska na Kudłaczach.

Z Myślenic na Kudłacze w 3 godziny

Jak zapewnia prezes PTTK Lubomir Myślenice - Stanisław Cichoń, Małym Szlakiem Beskidzkim (czerwonym) przez Zamczysko w 3 godziny można dojść z Myślenic na Kudłacze, a dalej na Łysinę i Lubomir, gniazdo najwyższych szczytów Beskidu Średniego. Najwyższy szczyt to Lubomir, gdzie znajduje się obserwatorium astronomiczne. 

Powiązane tematy

Komentarze (3)

Zobacz więcej

Pcim. Pożar zakładu lakierniczego
Pcim 0

Pcim. Pożar zakładu lakierniczego

Na miejscu pracowały 22 zastępy straży, łącznie ponad 100 strażaków. Ogień strawił powierzchnię ok. 870 m kw. Pożar udało się opanować, nikt nie odniósł obraż...