Miasto

Miejsca przyjazne dla maluchów w Myślenicach?

Miejsca przyjazne dla maluchów w Myślenicach?

Które miejsca w Myślenicach nie zapominają o najmłodszych, a ich obecność w nich nie stanowi problemu? Ruszyła akcja, której celem jest wyróżnienie takich ośrodków

Ruszyła akcja w ramach której instytucje, firmy, placówki publiczne, kawiarnie i restauracje mogą starać się o certyfikat "Miejsca przyjaznego maluchom". Główny cel akcji to znalezienie i promocja miejsc, które są przyjazne rodzinom z małymi dziećmi, które nie zapominają o najmłodszych gościach, to miejsca w których obecność dzieci nie stanowi problemu. 

W staraniach o certyfikat nie mogą brać udziału placówki, których celem statutowym jest opieka nad dziećmi (przedszkola, żłobki, kluby malucha). Tytuł "Miejsce przyjazne maluchom" przyznawany jest na podstawie zgłoszeń miejsc i rodziców, po przeprowadzonej osobistej weryfikacji organizatorów i partnerów akcji.

Aby otrzymać tytuł, zgłaszający muszą spełnić określone w formularzu zgłoszeniowym kryteria. Zgłoszenia miejsc pod adresem mailowym: maluchy@agora.pl przyjmowane września do 28 września.

Wśród nagrodzonych dotychczas miejsc są klubokawiarnie dla rodziców z dziećmi, kawiarnie i restauracje, instytucje kultury (muzea, kina, teatry, biblioteki), kościoły, gabinety lekarskie i dentystyczne, urzędy, kluby fitness, centra handlowe - wszystkie te, które posiadają miejsca dedykowane właśnie maluchom.

Jakie miejsca w Myślenicach zasługują na przyznanie tytułu przyjaznych maluchom?

 

Komentarze (5)

 • 8 wrz 2014

  Biblioteka :)

  17 7 Odpowiedz
 • 8 wrz 2014

  Biblioteka:) popieram,

  6 4 Odpowiedz
 • Tomasz 9 wrz 2014

  w kościele:)

  5 Odpowiedz
 • 10 wrz 2014

  niestety na palcach można policzyć miejsca, do których można się dostać z dzieckiem i wózkiem, w którym zwykle to dziecko podróżuje
  nawet sklepy z artykułami dziecięcymi (!!!) są niedostępne dla mam (lub ojców) z wózkiem
  nie mówiąc już o urzędach i innych miejscach publicznych...
  wszędzie schody, schody, schody...
  (nie wspomnę już o takich luksusach jak przewijak w toalecie)

  Biblioteka jest fantastycznym wyjątkiem - oby takich więcej!

  5 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 wrz 2014

  Il Camino

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej