Miasto

Szpital: Pracownicy domagali się dopłat

Państwowa Inspekcja Pracy uznała, że pracownicy szpitala powinni dostać dodatkowe pieniądze za nadgodziny. Dyrektor zapewnia, że płacić nie musi

Według niego wynika to z podpisanego z pracownikami kilka miesięcy temu porozumienia. Pracownicy domagali się m.in. dodatków za pracę w dni wolne, które utracili po wprowadzeniu nowego regulaminu. 

Pielęgniarki w Myślenicach zarabiają średnio około 1300 złotych. Najwyższa pensja to dwa tysiące. Zabrane dodatki to strata około stu złotych miesięcznie. Dyrektor twierdzi, że dopłaty za nadgodziny zrujnowałyby szpital. - Szpital nie posiada takich środków. To kwota ok. 4,5 mln zł. Wypłata takich pieniędzy oznaczałaby likwidację szpitala - TVP Kraków powiedział Adam Styczeń, dyrektor myślenickiego szpitala.

Państwowa Inspekcja Pracy zapowiada kolejną kontrolę w tym miejscu.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 29 wrz 2014

  A może Pan Adam Styczeń pochwali się publicznie ile to sobie przyznał nagrody? Czy była to kwota około piętnastu tysięcy???

  14 1 Odpowiedz
 • 29 wrz 2014

  Gdy ci dyrektor premię zabierze,
  To się nie unoś zbytnio honorem.
  On to uczynił w najlepszej wierze,
  Ty jesteś tylko nieszczęścia wzorem.

  Bo naraziłeś zakład na straty,
  I zachowałeś się jak ten głupek.
  Co ma on, wziąć przykład z taty,
  Wyciągnąć pasek, i złoić dupę.

  Jemu jest smutno, a nawet więcej,
  On by ci winę chętnie wybaczył.
  Lecz regulamin wiąże mu ręce,
  Dlatego czyni tak, nie inaczej.

  Musisz zrozumieć jego postawę,
  Wyciągnij wnioski, zmień nastawienie.
  A wnet wymażesz własną niesławę,
  I uspokoisz ...... czyje sumienie? cyt

  ...

  12 1 Odpowiedz
 • 29 wrz 2014

  Pensje poniżej 2 tysięcy za tak odpowiedzialną pracę jaką wykonują pielęgniarki są poniżej godności. Moim zdaniem to wstyd dla zarządzającego żeby utrzymywać taki stan rzeczy. A ile przeciętnie zarabiają lekarze? Z tego co mi wiadomo około 1600 złotych za jeden dyżur a miesięcznie około 20 razy tyle co pielęgniarki. Oczywiście poza dowodami wdzięczności, których nikt nie wyliczy ale że są nagminne, to wszyscy wiedzą. Pielęgniarki powinny walczyć o swoją godność i ludzkie zarobki. I powinny sprzeciwiać się nieprawidłowościom, które dostrzegają w szpitalu. Milczenie to bierna akceptacja.

  18 1 Odpowiedz
 • 29 wrz 2014

  Luna, zarządzający wstydu nie ma, tak samo jak jego sponsor ze starostwa.

  9 2 Odpowiedz
 • 30 wrz 2014

  Nie prawdą jest że najwyższa pensja pielęgniarki to dwa tysiące. Wiele z nich zarabia ponad dwa tysiące. Owszem na rękę podają że biorą ok 1300 zł, ale wiele z nich nie mówi i le z tego potrącane jest na DOWOLNE składki i raty pożyczek w pracy. Luna a nie bierzesz pod uwagę że większość z pielęgniarek pracujących w myślenickim szpitalu pracuje również na kontrakcie. Zarabiając dużo,dużo więcej . Do południa pracują na etacie, a po południu i w nocy na kontrakcie. Pielęgniarki wcale biedne nie są i niech nie robią z siebie ofiary. Osoby mało zarabiające w tym szpitalu o tzw część szara, pracownicy gospodarczy, portierzy, i inne jednostki przez nikogo nigdy nie wspomniane, którzy również wykonują ciężką pracę. A po za tym każda logicznie myśląca osoba niech się zastanowi. Albo damy podwyżkę kilku pracownikom i zwolnimy resztę, zamkniemy kila oddziałów i gitara. Tego chcecie. Co do nagród to z tego co ja się orientuje dostają je również pielęgniarki. Niejednokrotnie mają również dodatki w postaci umów zlecenia i dodatków. Oprócz tego wczasy pod gruszą, dodatki na święta bożego narodzenia i Wielkanoc, paczki dla dzieci, fundusz remontowy. Naprawdę tak im źle w tym szpitalu. To dlaczego nie pójdą pracować gdzie indziej. Niech idą do prywatnego pracodawcy i niech zobaczą rzeczywisty świat. o co poniektóre panie pracują tam kilka lat i nie widzą jak teraz wygląda rynek pracy, bez umów, bez ubezpieczania. Tutaj mają etat. gwarancje, spokój i pracę bez obaw że wylecą za bruk z dnia na dzień.

  5 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 wrz 2014

  Dyrekcja szpitala kpi sobie z prawa,pracowników i wszystkich wokół bo wie że ma d..pę chronioną przez układ polityczny.Wyborcy gdyby mieli chociaż parę szarych komórek pogonili by przy najbliższych wyborach to zasiedziałe towarzystwo wzajemnej adoracji.Ale głupi wyborca będzie na nich głosował ciesząc się że załatali mu dziure w drodze czy naprawili chodnik.Nie wie o tym że to za jego pieniądze i zamiast spytać czemu tak drogo to jeszcze głupi dziękuje.
  Mania ,sądząc po tym zdaniu raczej do pracowników ani pacjentów nie należysz-" Albo damy podwyżkę kilku pracownikom i zwolnimy resztę" a raczej do tych którzy od lat "reformują "szpital.

  6 2 Odpowiedz
 • 1 paź 2014

  mylisz się krowka123 jestem bliżej szpitala niż ty. znam od podszewki cały szpital, wielokrotnie byłam również pacjentem. Ale pracowałam też w innych miejscach i mam porównanie. Moje zdanie tyle. Niech pielęgniarki nie robią z siebie ofiar bo nimi nie są.

  1 1 Odpowiedz
 • 1 paź 2014

  Mysleniczanin007 zabawny jesteś haha ... swojego zdania nie zmienię i tyle. Nie mam żadnej apteki i nie wiem co ma apteka do podwyżek o których mowa. Pracowałam w szpitalu. Nie zarabiałam źle.Moje koleżanki tez nie.

  Odpowiedz
 • 1 paź 2014

  Kiedy tak z determinacją udowadniamy swoje racje narasta w nas złość. Organizm potrzebuje energii do mobilizacji, serce pompuje szybciej krew, poziom adrenaliny wzrasta. Po wszystkim następuje wyczerpanie i musi nastąpić regeneracja. Jeśli więc cierpisz na chroniczną złość, to kilka razy dziennie przechodzisz cykl z ekscytacji do wyczerpania nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Zastanów się, jak dużo Twojej energii jest marnowane .

  Kreator marzeń wypalił się.

  Ucichła w sercu dusza.

  W mózgu wciąż wyje szalony głos:

  "Gwałt, mord i katusze".

  W zamglonej głowie złowroga myśl.

  Wiertłem widiowym wierci:

  "Mordować, palić rzucać na stos".

  By w imię złości się zemścić. cyt

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Pobili kolegę kastetem, żeby ukraść mu portfel i telefon
Myślenice 18

Pobili kolegę kastetem, żeby ukraść mu portfel i telefon

Dwaj mieszkańcy gminy Myślenice w wieku 21 i 18 lat usłyszeli zarzuty i trafili za kratki, po tym jak pobili kolegę pięściami i kastetem, aby zabrać mu portfel i telefon Był wieczór 17 stycznia, kiedy do Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach zgłosił się 17-letni mieszkaniec Sułkowic. Okazało się, że dzień wcześniej jego dwaj koledzy, z którymi...

Szkołę na Chełmie i Dolnym Przedmieściu czeka likwidacja?
Myślenice 53

Szkołę na Chełmie i Dolnym Przedmieściu czeka likwidacja?

Trwają rozmowy burmistrza z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 na Chełmie i nr 5 na Dolnym Przedmieściu. Ich tematem ma być zamknięcie tych placówek z dniem 1 września 2020 roku O planach związanych z zamknięciem szkół podstawowych na Chełmie i na Dolnym Przedmieściu informujecie od kilku dni. Do tej pory odbyły się zebrania z rodzicami ucz...

Gmina uruchamia linię miejską. Bus pojedzie z Jasienicy na Dolne Przedmieście
Myślenice 59

Gmina uruchamia linię miejską. Bus pojedzie z Jasienicy na Dolne Przedmieście

Pięć kursów dziennie po pętli od Jasienicy przez Bysinę, centrum Myślenic, po Dolne Przedmieście i ponownie przez Górne Przedmieście, Bysinę i Jasienicę - to trasa linii miejskiej, jaką dzisiaj zainaugurowała gmina Wystartowała pilotażowa linia miejska, w ramach której kursować będzie bus. Wystartuje w Jasienicy, następnie pojedzie przez Bysinę, G...

Co roku idą na rekord. WOŚP w Myślenicach zebrał ponad 205 tys. zł
Społeczeństwo 14

Co roku idą na rekord. WOŚP w Myślenicach zebrał ponad 205 tys. zł

„To jest niewyobrażalne! Myślenice są naprawdę wielkie. Znów mamy REKORD i to jaki!” – piszą organizatorzy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Myśleniczanie wrzucili do puszek z czerwonymi serduszkami ponad 205 tys. zł WOŚP 2020 pod hasłem "Wiatr w żagle" idzie na rekord. Zarówno w skali kraju jak i lokalnie, ponieważ w tym roku myśleniczanie z...

Nie czekaj - ratuj. Mówią uczennice II LO w Myślenicach
Edukacja 0

Nie czekaj - ratuj. Mówią uczennice II LO w Myślenicach

Projekt społeczny realizowany w ramach olimpiady polega na przeprowadzeniu szeregu akcji związanych z tematyką pierwszej pomocy, które mają na celu uświadomienie mieszkańcom regionu jak ważna jest szybka reakcja w przypadku zagrożenia życia. - Staramy się zachęcić ludzi poprzez szkolenia, media społecznościowe do podjęcia w odpowiednim przypadku d...