Okolice

Zabite szczeniaki w koszu na śmieci. Małe kotki w toalecie

Zabite szczeniaki w koszu na śmieci. Małe kotki w toalecie

W Dobczycach 60-latek zabił dwa szczeniaki i wrzucił je do kosza na śmieci. Z kolei w Bysinie nieznany sprawca wrzucił małe kotki do toalety…

Policjanci z Dobczyc otrzymali anonimowe zgłoszenie o zabiciu dwóch szczeniaków i wrzuceniu ich do kosza na śmieci. Zgłoszenie zweryfikował patrol. Jak się okazało za zabiciem psów stał ich właściciel, 60-latek z Dobczyc. Dwa dni po zdarzeniu usłyszał zarzut karny. Przyznał się do uśmiercenia psów, oświadczając, że nie miał ich za co nakarmić. Policjanci sprawdzili, że w obejściu trzymał inne psy, które nie miały śladów znęcania się nad nimi.  

Bysina: Małe kotki w toalecie

W Bysinie (gmina Myślenice) do ubikacji stojącej obok budynków mieszkalnych zostały wrzucone trzy małe koty. Jeden z nich nie przeżył, dwa zostały szybko przekazane pod opiekę weterynarzy. Sprawca pozostaje nieznany. Policjanci proszą wszystkich, którzy mogą doprowadzić śledczych do sprawcy tego bulwersującego czynu lub byli świadkami zdarzenia o telefon kontaktowy do osoby prowadzącej postępowanie (12) 372-92-32 lub policyjna centrala w Myślenicach (12) 372-92-00.     

Przepisy karne ustawy o ochronie zwierząt (art. 35) stanowią, że ten kto zabija, uśmierca lub znęca się nad zwierzęciem podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Jeśli sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem grozi mu do 3 lat więzienia.

 

Komentarze (24)

 • 4 paź 2014

  Jakim trzeba być skur****em, żeby zabić bezbronne zwierze..

  64 15 Odpowiedz
 • 4 paź 2014

  Proszę podać dane personalne w/w osób a gwarantuje że zajmiemy się nimi...

  41 17 Odpowiedz
 • 4 paź 2014

  Tym istotom - bo na miano ludzi nie zasługują - zrobiłabym to samo. Potrzymać im te głupie łby przez godzinę w śmietniku lub szambie!

  37 15 Odpowiedz
 • OKOKI 4 paź 2014

  Niestety takie kanalie zazwyczaj dostają wyroki w zawieszeniu a kara powinna być taka sama jak by znęcali się nad człowiekiem.Niestety sądy uważają inaczej.

  35 12 Odpowiedz
 • 4 paź 2014

  Jak czytam takie newsy to mi się najpierw serce ściska a potem chce szlak trafić. Jakim trzeba być, no w zasadzie nie wiem kim, bo s.....syn to komplement, żeby takie rzeczy robić !

  22 9 Odpowiedz

Zobacz więcej