Okolice

Zabite szczeniaki w koszu na śmieci. Małe kotki w toalecie

Zabite szczeniaki w koszu na śmieci. Małe kotki w toalecie

W Dobczycach 60-latek zabił dwa szczeniaki i wrzucił je do kosza na śmieci. Z kolei w Bysinie nieznany sprawca wrzucił małe kotki do toalety…

Policjanci z Dobczyc otrzymali anonimowe zgłoszenie o zabiciu dwóch szczeniaków i wrzuceniu ich do kosza na śmieci. Zgłoszenie zweryfikował patrol. Jak się okazało za zabiciem psów stał ich właściciel, 60-latek z Dobczyc. Dwa dni po zdarzeniu usłyszał zarzut karny. Przyznał się do uśmiercenia psów, oświadczając, że nie miał ich za co nakarmić. Policjanci sprawdzili, że w obejściu trzymał inne psy, które nie miały śladów znęcania się nad nimi.  

Bysina: Małe kotki w toalecie

W Bysinie (gmina Myślenice) do ubikacji stojącej obok budynków mieszkalnych zostały wrzucone trzy małe koty. Jeden z nich nie przeżył, dwa zostały szybko przekazane pod opiekę weterynarzy. Sprawca pozostaje nieznany. Policjanci proszą wszystkich, którzy mogą doprowadzić śledczych do sprawcy tego bulwersującego czynu lub byli świadkami zdarzenia o telefon kontaktowy do osoby prowadzącej postępowanie (12) 372-92-32 lub policyjna centrala w Myślenicach (12) 372-92-00.     

Przepisy karne ustawy o ochronie zwierząt (art. 35) stanowią, że ten kto zabija, uśmierca lub znęca się nad zwierzęciem podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Jeśli sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem grozi mu do 3 lat więzienia.

 

Komentarze

 • 4 paź 2014

  Jakim trzeba być skur****em, żeby zabić bezbronne zwierze..

  64 15 Odpowiedz
 • 4 paź 2014

  Tym istotom - bo na miano ludzi nie zasługują - zrobiłabym to samo. Potrzymać im te głupie łby przez godzinę w śmietniku lub szambie!

  37 15 Odpowiedz
 • 4 paź 2014

  Proszę podać dane personalne w/w osób a gwarantuje że zajmiemy się nimi...

  41 17 Odpowiedz
 • OKOKI 4 paź 2014

  Niestety takie kanalie zazwyczaj dostają wyroki w zawieszeniu a kara powinna być taka sama jak by znęcali się nad człowiekiem.Niestety sądy uważają inaczej.

  35 12 Odpowiedz
 • 4 paź 2014

  Jak czytam takie newsy to mi się najpierw serce ściska a potem chce szlak trafić. Jakim trzeba być, no w zasadzie nie wiem kim, bo s.....syn to komplement, żeby takie rzeczy robić !

  22 9 Odpowiedz
 • 4 paź 2014

  i tak sie rodzi agresja przeciwko człowiekowi...

  10 20 Odpowiedz
 • 4 paź 2014

  O jakim człowieku mówisz?

  13 14 Odpowiedz
 • 4 paź 2014

  Proponuję się zająć sprawą morderstwa kobiety w ciąży, i śmiercią Sylwestra, a nie taką błahostką !,

  28 36 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   5 paź 2014

   uśmiercanie zwierząt jest dla ciebie błahostką, chyba sumienia nie masz. Od tego się zaczyna przymykanie oczu na katowanie braci mniejszych a potem w konsekwencji zabija się ludzi, każde bestialskie zabójstwo niezależnie czy to człowieka czy zwierzęcia jest tak samo WAŻNE i należy jak nagłaśniać, a zwierzęta można było oddać do schroniska przynajmniej miałyby szanse na nowy dom.A co do antykoncepcji, to mamy niestety fatalne prawo, zwierzęta powinny być objęte obowiązkową sterylizacją i kastracją, nie byłoby wtedy przepełnionych schronisk i przytulisk. Tyle że brak w społeczeństwie świadomości tego problemu.

   20 15 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   7 paź 2014

   Cieławieku, a skąd u Ciebie pewność, że odpowiednie jednostki nie zajmują się w/wym, przez Ciebie sprawami....? W sprawach morderstw media nie są wylewne, póki trwa postępowanie śledcze.....Zejdź na ziemie......widać szukasz sensacji to polecam serial W11 lub Detektywi ....tam nasycisz się do syta.....to po pierwsze..... Po drugie.... skąd u Ciebie taka znieczulica wobec zwierząt...? Może to Ty stoisz za tym tajemniczym unicestwieniem animalsów? Zastanów się co wypisujesz i nie wtykaj kija w mrowisko....Jeśli nie masz nic
   mądrego do powiedzenia do zamilcz i nie bierz udziału w dyskucji....bo Twoje dywagacje są na niskim poziomie!!!!!!!!!!!!

   6 4 Odpowiedz
 • Jagienka Mur. 5 paź 2014

  Witam,
  ludzie myślą, że jak antykoncepcja u ludzi jest grzechem, to u zwierząt też. I woli zabić kocięta lub pieski, bo o takiej zbrodni ksiądz nic nie mówił. Wielu ludzi nawet nie słyszało o tabletkach anty. dla zwierząt.
  Może miasto wydałoby taką ulotkę uświadamiającą, a ksiądz by "bąknął", że to nie grzech ?

  12 15 Odpowiedz
 • 5 paź 2014

  Muza, chyba naoglądałaś się za dużo filmów, to ty masz chyba jakieś dziwne sumienie, skoro śmierć człowieka i zwierzęcia stawiasz na równi !.

  17 25 Odpowiedz
 • Marek Stoszek 5 paź 2014

  Seba jakiś ty mądry i przenikliwy aż dech zapiera ! Nie wolno zabijać nikogo ani nigdzie nie zależnie czy jest to człowiek czy zwierze. Bo tak rodzi się patologia . A co zwierze nie czuje i nie cierpi ? A co powiesz na zakatowanie psa przebranego w sukienkę na pograniczu Osieczan i Zarabia ? Że pijane bydło chciało się tylko zabawić i w zasadzie to było cool ? Chłopie zastanów się co piszesz bo to jest dramat.

  19 11 Odpowiedz
 • 5 paź 2014

  Seba jak nie masz nic mądrego ani konkretnego do powiedzenia to lepiej się nie wypowiadaj... bo aż szkoda czytać te Twoje "wypowiedzi".. ale niestety już nie raz spotkałam się z osobami, które twierdziły że zwierze nie odczuwa bólu więc bez problemu można je bić, katować czy zabić..
  Muza ma całkowitą racje.. ile było już sytuacji gdzie ktoś zaczynał od zabijania zwierząt, a następnie kończyło się na zabiciu człowieka.. żeby zobaczyć "jak to jest odebrać komuś życie"..

  14 9 Odpowiedz
 • 5 paź 2014

  Ludzie po co się oburzacie takimi zdarzeniami jak jest to powszechna praktyka w niektórych częściach Myślenic a szczególności okolic Myślenic.

  10 5 Odpowiedz
 • Kasia 5 paź 2014

  gnoje gnoje i jeszcze raz gnoje. jak mozna tak zrobic malym bezbronnym zwierzątkom ! ;( 25 lat wiezięnia !!!!!!!!!! każde zwierzę czuje. tak samo jak człowiek. ;(

  11 7 Odpowiedz
  • Marek Stoszek 5 paź 2014
   silverrose napisał/a:

   Seba jak nie masz nic mądrego ani konkretnego do powiedzenia to lepiej się nie wypowiadaj... bo aż szkoda czytać te Twoje "wypowiedzi".. ale niestety już nie raz spotkałam się z osobami, które twierdziły że zwierze nie odczuwa bólu więc bez problemu można je bić, katować czy zabić..
   Muza ma całkowitą racje.. ile było już sytuacji gdzie ktoś zaczynał od zabijania zwierząt, a następnie kończyło się na zabiciu człowieka.. żeby zobaczyć "jak to jest odebrać komuś życie"..

   No co poradzić Kapykowa i Silverrose należymy do ginącego gatunku, który uważa że zwierzę też czuje ból, upokorzenie i cierpienie, Seba i tak wie lepiej, pamiętam kiedyś wypowiedź w sejmie św. pamięci Marszałka Małachowskiego do jednego z posłów " ...pamiętam jak takich jak pan po dworach bili batami..." w tedy się na to oburzyłem dziś wiem że była to słuszna metoda.

   12 6 Odpowiedz
 • Magdalena 6 paź 2014

  Czasami się zastanawiam, czy niektóre osoby to wciąż gatunek ludzki...

  11 7 Odpowiedz
 • 6 paź 2014

  A ja bym powiedziała, że stąd właśnie takie zachowanie, bo to gatunek ludzki ....

  7 6 Odpowiedz
 • 6 paź 2014

  dzieci z głodu umierają a wy się kotami przejmujecie- no rewelacja- nic tylko pogratulować

  5 12 Odpowiedz
 • 6 paź 2014

  Wytłumacz proszę, co mają głodujące dzieci do bestialskiego zabijania zwierząt? "Pogratulować" to można takiego myślenia wszystkim ludziom którzy myślą podobnie jak Ty.. że zwierze nic nie znaczy i można je bez mrugnięcia okiem zabić ..

  9 3 Odpowiedz
 • 7 paź 2014

  Gdy ktoś widzi cierpienie i naturalnym odruchem chce pomóc, to nie patrzy czy jest to człowiek czy zwierzę. Jedno i drugie tak samo czuje, tak samo cierpi. Nie mogę zrozumieć dlaczego ktoś uważa, że jeśli się pomaga zwierzęciu to cierpią na tym dzieci? Wręcz przeciwnie jeśli ktoś pomoże zwierzęciu to pochyli się również nad człowiekiem i odwrotnie. Ktoś kto nie rozumie cierpienia zwierzęcia , nie zrozumie cierpienia człowieka.

  7 2 Odpowiedz
 • 8 paź 2014

  silverrose-
  ty popatrz ile potrzebujących dzieci jest w "bidulach"-po naszemu- sierociniec-a jeśli nazywasz człowieka który zabił bezbronne zwierze "skur...em"-to jak nazwiesz matkę pochodzenia ludzkiego która zabija swoje -podkreślam -swoje-DZIECKO-jeżeli niema dla ciebie różnicy-DZIECKO a szczenię to --KTO JEST CZŁOWIEKIEM A KTO JEST ZWIERZYNĄ !!!!!!!!

  4 Odpowiedz
 • 8 paź 2014

  Ale człowieku co mają dzieci do zwierząt... w tym wątku mówimy o bezsensownym i drastycznym zabijaniu zwierząt a nie dzieci. Jeżeli chcesz porozmawiać na temat dzieci to załóż osobny post. Jestem zdania, że jeżeli człowiek pochyli się nad zwierzęciem to tym bardziej dostrzeże cierpienie innego człowieka. Każda sprawa powinna zostać nagłośniona i to nie ważne czy jest to zabicie zwierzęcia czy człowieka, obie te sytuacje są nie do zaakceptowania. Nie wiem dlaczego niektórzy uważają, że jeżeli np. przeznaczy się pieniądze na schronisko to tym samym zaniedbuje się gatunek ludzki. Mówisz o dzieciach w sierocińcu, ja mam to szczęście że jestem z pełnej rodziny i naprawdę nie jestem w stanie wyobrazić sobie tego bólu jakie odczuwają te dzieci i również dostrzegam ich cierpienie, ale popatrz na to ile zwierząt jest w schroniskach i w jakich warunkach są przechowywane. A czyja to wina? Człowieka. Nie potrafi zadbać o to aby wysterylizować/ wykastrować swoje zwierzątko skoro wie, że więcej ich nie potrzebuje albo nie będzie w stanie wyżywić. Jeżeli ktoś decyduje się na zwierzaczka w domu to niech jeszcze przemyśli czy ma pieniądze na zabieg dla pupila.

  4 Odpowiedz

Zobacz więcej