logo-web9

Piłka nożna V liga: Orzeł Przegrywa z Dziecanovią 2:3

Mimo czerwonej kartki Pajki, gry w osłabieniu z napastnikiem Mistarzem w bramce i wyniku 0:2 myśleniczanie zdołali zremisować, aby chwilę później stracić bramkę

1 zwycięstwo 4 remisy i 3 porażki i 12 miejsce to bilans Orła Myślenice po 8 kolejkach. Od znajdującej się w strefie spadkowej Dziekanovii dzieli ich zaledwie 1 punkt.

Kluczowa dla losów meczu była 27. minuta, gdy Pajka wypadł z piłką w rękach poza pole karne za co został ukarany czerwoną kartką. Do bramki z konieczności musiał wejść Mistarz i na dzień dobry musiał wyciągnąć piłkę z siatki, gdyż po rzucie wolnym napastnik Dziecanovii podwyższył na 2:0.

Orzeł zdołał po przerwie doprowadzić do remisu. Po przerwie z wolnego na 2:1 strzelił Bałucki, chwilę później w słupek trafił Salawa, a na 2:2 po dobitce rzutu wolnego Kasprzyka strzelił Pyzio.

Po remisie w szeregi obrony gospodarzy wdarła się nonszalancja, a strata piłki na 16 metrze zakończyła się utratą trzeciej bramki i przegraną 2:3.

Po 8 kolejkach Orzeł Myślenice zajmuje 12 miejsce w tabeli i jest niebezpiecznie blisko strefy spadkowej. Kolejne spotkanie myśleniczanie zagrają z Gdovią Gdów w niedzielę 12 października o godz. 15:30.