Miasto

Myślenice: na „zakopiance” zginął pieszy

Myślenice: na „zakopiance” zginął pieszy

Kierowca samochodu osobowego jadącego w kierunku Zakopanego potrącił 73-latka, który znalazł się na jezdni. Mężczyzna zginął na miejscu

Do wypadku doszło w piątek 21 listopada ok. godz. 18:40 na prostym odcinku Zakopianki w Myślenicach na tzw. Tarnówce. Mieszkaniec Krakowa jadący w kierunku Zakopanego osobowym chryslerem potrącił mężczyznę, który znalazł się na jezdni. Pieszy (73-lata) zginął na miejscu. 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń śledczych mężczyzna przechodził przez drogę w miejscu niedozwolonym, gdzie pasy ruchu oddzielają bariery drogowe, poruszał się poza terenem zabudowanym i nie był wyposażony w elementy odblaskowe. Kierowca był trzeźwy. Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie wyjaśniające pod nadzorem prokuratury.

Komentarze

 • sebastian 25 lis 2014

  7.5 miliona za byle kładkę....współczuje kierowcy i rodzinie

  13 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lis 2014

  "poruszał się poza terenem zabudowanym i nie był wyposażony w elementy odblaskowe"

  czy to jest teren niezabudowany ? pytam poważnie, czy na odcinku Zakopianki Myślenice-Tarnówka-Jawornik piesi mają obowiązek noszenia odblasków ?

  1 3 Odpowiedz
 • 27 lis 2014

  Oczywiście, że jest tam obowiązek noszenia odblasków. Tak samo jak na terenie większości miejscowości gdzie za znakiem z nazwą jest znak dotyczący odwołania terenu zabudowanego. Poza tym nocą lepiej mieć odblask bez względu na to po jakim terenie się poruszamy niż go nie mieć. Zwłaszcza, że nie kosztuje dużo.

  9 1 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   27 lis 2014

   Przepisy mówią o obowiązku noszenia odblasków poza obszarem zabudowanym. Na znaku Jawornik nie ma znaku D-43 - koniec obszaru zabudowanego, jest tam zabudowa mieszkaniowa, usługowa i przemysłowa. Czy Policja może w tym miejscu ukarać mandatem za nie posiadanie odblasków ? Chodzi mi o interpretacje przepisów.

   2 1 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 30 lis 2014

  Na zakopiance na granicy Krakowa i Libertowa jest znak koniec terenu zabudowanego. Kolejny znak teren zabudowany jest na zakopiance dopiero po skończeniu drogi dwujezdniowej. Często znaki teren zabudowany pojawiają się przy zjeździe z zakopianki, ale nie zawsze. I tak można zjechać ze zakopianki i wjechać do Myślenic wyłącznie jadąc asfaltem i nie napotykając się na znak teren zbudowany. Dlatego ja mam pytanie: Co jeżeli osoba z drugiego zakątku Polski jechała by w centrum Myślenic 90Km/h i tłumaczyła się policji lub przed sądem że nigdzie nie napotkała znaku "teren zabudowany"?

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Dallas; Nowa restauracja już otwarta. Sprawdź jak powinna smakować kuchnia staropolska
Myślenice 0

Dallas; Nowa restauracja już otwarta. Sprawdź jak powinna smakować kuchnia staropolska

Dallas jest firmą zaangażowaną społecznie. Właścicielki przekazały darowiznę w wysokości 2000 złotych na sprzęt medyczny ratujący życie dzieci przebywających w myślenickim szpitalu.  Dallas uchodzi za idealne miejsce na organizację przyjęcia weselnego, komunii, chrzcin, rocznic i innych imprez okolicznościowych. Chwaleni za świetną domową kuchnię...

Tak wyglądał poranek przed wydziałem komunikacji w Myślenicach
Alarmujecie 28

Tak wyglądał poranek przed wydziałem komunikacji w Myślenicach

Zamrożony przez koronawirusa problem, związany z przepustowością w wydziale komunikacji starostwa powiatowego, wraca. Tak dzisiaj wyglądała kolejka przy ul. Drogowców „Dwa pierwsze zdjęcia zrobiłem po godzinie 7. To z automatem dwie minuty po godzinie 8. Drzwi otwierają o 8 i już nie ma numerków. Żeby coś załatwić, trzeba stanąć w kolejce między 4...

Tak będzie wyglądać lokal na Górnym Jazie. Ma powstać w 2022 roku
Myślenice 12

Tak będzie wyglądać lokal na Górnym Jazie. Ma powstać w 2022 roku

Na Górnym Jazie na Zarabiu powstanie restauracja, publiczne toalety, a nawet prysznice. Taki obiekt mają zamiar wybudować tu nowi dzierżawcy terenu. Ma być gotowy na czerwiec 2022 roku Gmina Myślenice wyłoniła przedsiębiorcę, który w ramach długoletniej dzierżawy zagospodaruje lokal gastronomiczny na Górnym Jazie na Zarabiu. W środę 27 maja w magi...