Miasto

Myślenice: Poszkodowany w kolizji szuka świadków. Policja wyjaśnia zajście

Myślenice: Poszkodowany w kolizji szuka świadków. Policja wyjaśnia zajście

Miał wjechać na rondo bez ustąpienia pierwszeństwa i uderzyć w jadący po nim samochód. Auto nadaje się do kasacji. Pasażerka jest pod obserwacją, a kierowca doznał potłuczeń. Teraz szuka świadków

W liście przesłanym na redakcja@miasto-info.pl oraz na forum nasz czytelnik opisuje okoliczności stłuczki do której doszło wczoraj na rondzie im. Stanisława Chorobika przy budynku starostwa. Jak wynika z jego relacji ok. godz. 22:15 jadący od ul. Kazimierza Wielkiego kierowca opla vectry nie ustąpił pierwszeństwa znajdującemu się na rondzie suzuki swift i uderzył w jego prawy bok.

Bardzo proszę wszystkich którzy mają jakiekolwiek informacje na temat osoby kierującej samochodem marki opel vectra oraz świadków o kontakt. Jeżeli ktoś dysponuje monitoringiem który obejmuje ulice prowadzące od dolnego przedmieścia przez rondo na Dolnym Przedmieściu ul. Żeromskiego, rondo przy starostwie, postój taksówek, ulica H. Jordana prowadząca do nowego ronda lub ktoś zauważył ten samochód bardzo proszę o kontakt - apeluje nasz czytelnik zalogowany jako oko123. Pod tym nickiem czeka na Wasze informacje.

Na ten temat piszecie również na forum 

 

 

8 grudnia

Zdjęcie z miejsca kolizji, fot. KPP Myślenice

Policja wyjaśnia przebieg zdarzenia: 

Szymon Sala, rzecznik KPP Myślenice: Około 22:35 dyżurny myślenickiej policji otrzymał zgłoszenie o zderzeniu się dwóch samochodów osobowych na rondzie im. Stanisława Chorobika. Policjanci ruchu drogowego pojawili się na miejscu po kilku minutach. Ustalono, że kierująca oplem, jadąc od strony ul. Kazimierza Wielkiego, na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym, nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającemu się na rondzie suzuki i zderzyła się bocznie z tym samochodem. Niezagrażających życiu obrażeń doznała pasażerka suzuki. Podczas zdarzenia został uszkodzony znak drogowy. Kierująca oplem, 25-latka z gminy Myślenice, odjechała z miejsca zdarzenia (tłumaczyła się szokiem), lecz powróciła na miejsce po około 10 minutach. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym została ukarana grzywną. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi.     

 

 

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  3 gru 2014

  Co za dupek ucieka z miejsca zdarzenia ... Oby go złapali.

  47 6 Odpowiedz
 • mirek@ 3 gru 2014

  mam nadzieje ze go zlapia i ze ktoras z kamer przemyslowych nagrala ten samochod i uda sie odczytac rejestracje.

  35 5 Odpowiedz
 • 3 gru 2014

  Jechałem wczoraj przez rondo po wypadku to ona stała z boku z całym rozwalonym przodem obok niej paru strażaków. i nikt nic nie wie ? Jak to jest możliwe ?

  18 5 Odpowiedz
 • 3 gru 2014

  Myślenice to małe miasto, wieść szybko się rozniesie, a życie z taką presją, że ktoś mógł coś zauważyć to nic przyjemnego. Nerwy w końcu puszczą, alkohol zejdzie i sam się zgłosi tłumacząc, że był w szoku ;)
  22:15 pasuje do popołudniowej zmiany, więc warto odwiedzić parkingi pod Cooperem czy Polplastem, powinny mieć monitoring a to już jakiś punkt zaczepienia.
  Mam nadzieję, że szybko znajdziecie tego "bohatera".

  Ps. ulice wylotowe z miasta już dawno powinny być monitorowane.

  28 6 Odpowiedz
 • 3 gru 2014

  Sprawca wrócił na miejsce tylko już na fotelu pasażera mając troszkę w czubie.

  11 6 Odpowiedz
 • 3 gru 2014

  Zaraz, przecież tam chyba kamera jest prawda? Nie można sprawdzić nagrania?

  24 4 Odpowiedz
 • OKOKI 3 gru 2014

  To jest nagminne w Myślenicach,wymuszanie pierszeństwa przez wieżdzających na rondo i brak kierunkowskaza przy wyjeżdżaniu z ronda.Rondo to nowość w naszym mieście i okoliczne chłopki nie umieją po nim jeżdzic.

  34 5 Odpowiedz
 • 3 gru 2014

  Niestety. Kiedyś na rondzie Słoneczna/K.Wielkiego też się ktoś puntem wepchał. Na szczęście prędkości były małe i samochód przede mną, jak i ja wyhamowaliśmy.
  Brak kierunku na wyjeździe to częsta zmora. Może prasa lokalna mogła by zrobić przypomnienie zasad jazdy po rondzie

  15 4 Odpowiedz
 • 3 gru 2014

  Polecam wideo rejestrator w takich wypadkach koszt nie wielki a wszystko jest czarno na białym

  12 2 Odpowiedz
 • 4 gru 2014

  jakiś kolo wariował granatową vektrą na blachach KLI, w tym tygodniu jak wracałem z pracy, może to on, wjeżdżał pełną parą w rondo i wymuszał pierwszeństwo.

  5 5 Odpowiedz
 • Anna 4 gru 2014

  A co z kamerą na rondzie przecież jest? Zepsuta?

  10 3 Odpowiedz
 • Moriss Moriss 4 gru 2014

  Straż miejska jak i monitoring to jedna wielka porażka! To tak jak te betonowe mury na rabie koło Coopera, które sobie teraz leżą po powodzi, no ale gdzieś kasę trzeba utopić, wyprać.

  26 5 Odpowiedz
 • 5 gru 2014

  05.12.2014. Posiadam nowe informacje. W grę wchodzi również monitoring oraz świadkowe obejmujący początek ulic. Dąbrowskiego,Wybickiego,Sikorskiego oraz całą Karola Kniaziewicza, skrzyżowanie Kniaziewicza-Stanisława Pardyaka oraz wszystkie z Dunina Brzezińskiego!

  Dziękuję za nadesłane informacje!!

  4 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 gru 2014

  niewiecie czy ta vektra byla na numerach KR

  1 1 Odpowiedz

Zobacz więcej