Kultura

Ziemia Myślenicka podsumowała rok 2014 [WIDEO]

Ziemia Myślenicka podsumowała rok 2014 [WIDEO]

Dwa występy Ziemi Myślenickiej zgromadziły blisko tysiąc widzów. W programie dorocznego galowego koncertu znalazły się zarówno znane już myślenickiej widowni elementy program, jak i kilka nowości 

W koncercie Zespołu udział wzięło ponad 200 wykonawców pracujących na co dzień w dziewięciu grupach wiekowych. Dwugodzinne widowisko wzbudziło zachwyt i uznanie widowni, która artystów nagrodziła gromkimi brawami. 

- Z roku na rok staramy się przygotować dla naszych miłośników nowości, tak by koncerty był atrakcyjne. Rok temu grupa taneczna zaprezentowała po raz pierwszy tańce starowarszawskie, a w tym roku chór tańce krakowskie. Tradycyjnie kapela reprezentacyjna zagrała swoje nietypowe solo, a w ślad za nią po raz pierwszy poszła kapela młodzieżowa – wyjaśnia Piotr Szewczyk, dyrektor Zespołu Ziemia Myślenicka. 

Zespół z Myślenic z roku na rok staje się coraz silniejszy i bogatszy programowo. Jak wyjaśnia Kamil Kmieciak, kierownik ds. gospodarczych Zespołu Ziemia Myślenicka sukces ten nie jest to wynikiem mody czy chwilowej fascynacji folklorem lecz ciężkiej pracy, zaangażowania i atrakcyjnej oferty. 

- Od ponad 10 lat cały czas dzieje się coś nowego – ciekawego. Nowe pieśni, tańce, kolejne grupy, atrakcyjne wyjazdy zagraniczne. Zbudowaliśmy wokół Zespołu społeczność, która towarzyszy nam na różnych etapach naszego rozwoju – mówi Kamil Kmieciak. 

Kolejny koncert Zespołu odbędzie się w maju 2015. Podczas tego spotkania z widownią Ziemia Myślenicka pokaże kolejne nowości. Ich przygotowanie rozpocznie się już w styczniu. Program dedykowany będzie głównie grupom dziecięcym i młodzieżowym. 

- Programowe rewolucje i systematyczna zmiana repertuaru wynika z prowadzonych od kilku lat działań artystycznych związanych z przebudową programu scenicznego, tak by było on w pełni autorski, niepowtarzalny i charakterystyczny dla naszego Zespołu – wyjaśnia Karolina Druzgała - Pawlak, choreografii i instruktor tańca w Zespole Ziemia Myślenicka. 

Od 2015 roku Zespołu rozpocznie pilotażową realizację autorskiego systemu kształcenia artystycznego, który został sprecyzowany w Zintegrowanym Systemie Kształcenia Artystycznego w Ruchu Amatorskim (ZSKAwRA). Jest to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce, która w sposób profesjonalny traktuje etapy kształcenia w formacjach typu zespół pieśni i tańca.

- Ten dokument powstał w oparciu o doświadczenie naszych pracowników, analizę potrzeb i oczekiwań w zakresu kształcenia artystycznego oraz istniejący program sceniczny Zespołu. Chcemy, żeby na każdym etapie pracy, w różnych grupach wiekowych realizować interesujące działania z zakresu muzyki, tańca i śpiewu. Program jest gotowy, a niebawem przekonamy się czy jego realizacja przyniesie zamierzone efekty – komentuje Piotr Szewczyk. 

 

Powiązane tematy

Ziemia Myślenicka pojechała do Francji
Kultura 2

Ziemia Myślenicka pojechała do Francji

Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka” wyjechał na Światowy Festiwal Folkloru do Francuskiego Montréjeau, gdzie będzie reprezentować Myślenice i Małopolskę

Komentarze (4)

 • 12 gru 2014

  Przepiękny koncert! Śledzę działalność Zespołu, widać, że nasi myśleniccy Artyści się rozwijają. Rewelacyjne tańce warszawskie i solówka kapeli. Brawissimo!

  6 Odpowiedz
 • 15 gru 2014

  Jak zwykle nie zawiodłam się wspaniałe widowisko, rzeczywiście tańce warszawskie taka odmiana od tego do czego jesteśmy przyzwyczajeni na koncertach ziemi myślenickiej. Pełne wzruszeń widowisko.

  2 Odpowiedz
 • Jagienka Mur. 16 gru 2014

  Przedtem była kierowniczka Zespołu Ziemi Myślenickiej a teraz jest dyrektor Zespołu Ziemi Myślenickiej.
  Takie czasy.

  5 Odpowiedz
 • 16 gru 2014

  I całe szczęście, bo taki Dyrektor to skarb!

  2 Odpowiedz

Zobacz więcej

Myślenice. Festiwal Jazz Nad Rabą 2024
Kultura 0

Myślenice. Festiwal Jazz Nad Rabą 2024

Szósta edycja Myślenickiego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Jazz nad Rabą” to pochodów w stylu nowoorleańskim oraz koncerty   Festiwal Jazzu rozpoczął się poc...