Miasto

Myślenice: Zarzuty i dozór za znęcanie

Myślenice: Zarzuty i dozór za znęcanie

Przez pół roku miał grozić jednemu z domowników, a następnie go okraść. Usłyszał zarzuty, dostał policyjny dozór i zakaz kontaktowania się z ofiarą

O znęcanie się (przez około pół roku) psychiczne i fizyczne – nad dorosłym domownikiem, wypowiadanie gróźb pozbawienia życia, których adresat się obawiał, kradzież tabletu oraz posiadanie marihuany podejrzewany jest 20-latek z Myślenic. Dzień wcześniej został zatrzymany w policyjnym areszcie, potem usłyszał karne zarzuty - informuje myślenicka policja.

Zabrany przez sprawcę sprzęt elektroniczny został odzyskany przez policjantów, którzy zabezpieczyli także susz roślinny. Zostanie dodatkowo zbadany w policyjnym laboratorium. Prokuratura zebrane dowody oceniła jako wskazujące na znaczne prawdopodobieństwo popełnienia przez mężczyznę zarzucanych mu czynów i zdecydowała o tym, że do czasu sądowej rozprawy zostanie objęty policyjnym dozorem. Dozór połączono z zakazem kontaktowania się z osobą pokrzywdzoną oraz nakazem natychmiastowego opuszczenia zajmowanego z nią lokalu mieszkalnego.

To kolejny ujawniony przykład znęcania się nad domownikami w Myślenicach. Na początku grudnia policjanci zatrzymali pijanego mieszkańca Osiedla Tysiąclecia, który stosował przemoc wobec żony i dzieci. 

Powiązane tematy

Komentarze (1)

Zobacz więcej