Chełm: Trwa budowa parku rowerowego Biotop Mountain Park [WIDEO]

Myślenicki klub sportowy Biotop rozpoczął budowę parku rowerowego na górze Chełm. To pomysł właściciela stacji narciarskiej

Po sukcesie jakim była budowa jednego z największych parków rowerowych na Dolnym Jazie przedstawiciele myślenickiego klubu sportowego Biotop rozpoczął pracę nad trasą prowadzącą po zboczu góry Chełm.

- Pomysł na stworzenie kolejnej rowerowej miejscówki wyszedł od właściciela stacji narciarskiej na górze Chełm. Poproszono nas o współprace przy budowie tras rowerowych. Myślenice są uśpioną stolicą kolarstwa górskiego. Jeszcze parę lat temu odbywały się tu największe zawody w kraju - mówią przedstawiciele Biotopu.

To właśnie tutaj bracia Wincenciakowie rozpoczęli przygodę z downhillem (kolarstwem zjazdowym) trenując do różnych zawodów. Teraz przy pomocy stacji narciarskiej istnieje możliwość wskrzeszenia znanej wszystkim rowerzystom miejscówki. Biotop zbuduje dodatkowo Bike Park z wieloma trasami o zróżnicowanym stopniu trudności, gdzie każdy będzie mógł spróbować swoich możliwości, od amatora po profesjonalistę. - Chcemy zarazić jak największa ilość osób tym sportem - mówią.

Projekt dofinasowany z programu FIO Małopolska Lokalnie

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach