Sumo

Sumo. Jan Mastela wywalczył srebro w Pucharze Europy

Jan Mastela zdobył srebrny medal w grupie juniorów podczas Pucharu Europy Seniorów i Juniorów w Sumo w Suwałkach

Jan Mastela wywalczył srebrny medal w grupie Juniorów pokonując trzech przeciwników, a przegrał tylko walkę finałową z zawodnikiem z Ukrainy Damirem Kupreshvili.

W grupie Seniorów walczył w dwóch kategoriach wagowych: do 85 kg i w kategorii open. W swojej kategorii zajął siódme miejsce. Pierwszą walkę przegrał z Sviatoslavem Semykrasem (Ukraina), który następnie wywalczył złoty medal, a w kolejnej został pokonany przez swojego największego rywala z drużyny narodowej Dawida Kurasia.

W kategorii Open w której walczyło 14 zawodników wygrał z Marcinem Choroszuchą, a następnie przegrał z Gruzinem Luką Azashvilm zajmując 7 miejsce.

- Cieszy nas postawa Jana Masteli, który znowu pokazał, że jest w ścisłej czołówce. Walcząc w kategorii Open pokonał srebrnego medalistę z kat. do 85 kg Pucharu Europy Seniorów Marcina Choroszuchę. Podczas Pucharu Europy Juniorów „Poland Open”, walcząc z drobną kontuzją pokonał również utytułowanych zawodników: Dawida Kurasia – brązowego medalistę z zawodów seniorskich i Marcina Nowakowskiego.

Wszyscy wymienieni należą do ścisłej czołówki kadr narodowych seniorów i juniorów w sumo. Z tego wynika, że gdyby nie fatalne losowanie Janek Mastelamiałby duże szanse powalczyć o medal również w grupie Seniorów – mówi trener Ryszard Szpakiewicz.