Grozi nam susza? Włodarze apelują o oszczędzanie wody

Burmistrz Sułkowic, Dobczyc i wójt Wiśniowej apelują o rozsądne dysponowanie wodą

Kolejny tydzień upałów za nami. W kraju zaczyna oszczędniej gospodarować się prądem, a na terenie powiatu w związku z suszą włodarze apelują o oszczędzanie wody.

"W związku z przedłużającym się okresem suszy i upałów zwracam się do mieszkańców z prośbą o oszczędne i racjonalne gospodarowanie zasobami wody pitnej, a także o nie wypalanie traw, słomy, śmieci, nie używanie otwartego ognia, jak też o unikanie nadmiernego wysiłku fizycznego w godzinach najwyższych temperatur i spożywanie odpowiedniej ilości płynów - taki komunikat pojawił się na stronie gminy Wiśniowa. Podpisał się pod nim wójt Wiesław Stalmach.

W podobnym tonie apele do mieszkańców swoich gmin wystosowali burmistrzowie Dobczyc i Sułkowic. Mieszkańcom gminy Sułkowice grożą przerwy w dostawie wody. - Apeluję, aby nie podlewać trawy, ogródków, spłukiwać chodników, aby nie napełniać basenów. Tak, aby starczyło wody do picia - do mieszkańców zwraca się burmistrz Piotr Pułka. 

Natomiast w Dobczycach burmistrz Machnicki zwraca uwagę, że nieoszczędne korzystanie z wody może spowodować obniżenie jej ciśnienia w sieci i doprowadzić do przerw w dostawie. 

W czasie upałów oszczędzacie wodę?

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

 • paulinka 15.08.2015 - 15:23
  Wody im szkoda Pff jeszcze niech prąd wyłącza to ajk ją bede lądować iphona?
  3 25 Cytuj Zgłoś
 • 15.08.2015 - 16:12
  Cześć Paulinka.
  Jesteś na jakieś przepustce? Bo Cię nie było ponad rok tu na forum.
  Sprawdziłem.
  Zniknęłaś 10.05.2014 r.,a wróciłaś 31.07.2015 r.
  24 3 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach