Piłka nożna, B-klasa: Zięba bohaterem meczu Górek

Górki Myślenice pokonały Gościbię II Sułkowice, a dwie bramki zdobył Marek Zięba

Górki Myślenice 2:1 (0:1) Gościbia II Sułkowice
Bramki: 0:1 18’ z wolnego, 1:1 56’ Zięba as. Hudaszek, 2:1 90+2’ Zięba as. Tomazos

Górki: Tomasz Stanach – Kamil Plewa, Arkadiusz Skawski, Sylwester Kisielewski – Marcin Hudaszek (kapitan), Vasilis Tomazos, Mateusz Obierzyński (73’ Łukasz Zając), Bartosz Górka (55’ Karol Klimas) – Damian Surlas, Marek Zięba, Mateusz Biela

Spotkanie od początku układało się pod dyktando gospodarzy, którzy często atakowali bramkę rywala. To jednak przyjezdni zdobyli pierwszego gola, z rzutu wolnego. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, choć to podopieczni Łukasza Zająca mieli wiele szans na doprowadzenie do remisu.

Dobra gra z pierwszej połowy znalazła swoje odzwierciedlenie w drugiej części meczu. Górki już w 56. min wyrównały, lecz remis nie był wynikiem satysfakcjonującym ekipę z Górnego Przedmieścia. Dopiero w ostatniej minucie meczu pięknym strzałem z rogu pola karnego prosto w okienko bramki popisał się Marek Zięba, który tym golem ustanowił ostateczny rezultat spotkania.

Górki odniosły już szóste ligowe zwycięstwo i dzięki niemu awansowały w tabeli na wyższą lokatę. Do końca rozgrywek jesiennych pozostał jeden mecz.