ZAPASY: Zawodnicy z Myślenic ciągle w formie

Dwa złote, dwa srebrne i jeden brązowy medal wywalczyli zapaśnicy Dalinu na zawodach w Katowicach

W silnie obsadzonym turnieju zapaśniczym im. Jana Czaji rozgrywanym w katowickim „Spodku” uczestniczyło 99 zawodników z 9 klubów woj. śląskiego, łódzkiego i małopolskiego.

Zawodnicy z Myślenic, którzy ostatnio odnosili sukcesy w sumo, udowodnili, że również w zapasach można na nich liczyć. Maciej Turała i Jakub Moskała wywalczyli złote medale, Krzysztof Szpakiewicz i Adrian Poradzisz srebrne, a Jakub Miska brązowy.

- Podobnie jak w ubiegłym roku najładniejszą walkę stoczył Maciek, który w finale wygrał na punkty z Wiktorem Wójcikiem z Pabianic. Kuba Mastela w finale pokonał wysoko na punkty Karola Węgrzynowskiego z Raciborza. Krzysiek przegrał w finale z zawodnikiem gospodarzy Jakubem Bade, a Adriana pokonał Mateusz Iwanowski z Raciborza. Jan Mastela, który walczył w najliczniejszej kategorii wagowej wygrał jedną walkę i zajął ósme miejsce – mówi trener Ryszard Szpakiewicz.

Po ostatnich miesiącach młodzicy będą mieć przerwę od startów w zawodach, za wyjątkiem Krzysztofa Szpakiewicza i Jakuba Moskały, którzy wystąpią na początku listopada w Mistrzostwach Europy w Estonii w sumo. W tym samym czasie kadeci wystąpią w prestiżowym turnieju im. Ryszarda Dworoka w Rudzie Śląskiej.

Dalin pod wodzą trenerów Ryszarda Szpakiewicza i Roberta Proszkowca reprezentowali: Krzysztof Szpakiewicz (kat. wagowa do 38 kg), Adrian Poradzisz (do 47 kg), Maciej Turała (do 54 kg), Jan Mastela (do 59 kg), Jakub Miska (73 kg), Jakub Moskała (do 73 kg).