Jeździectwo konne: Inauguracja sezonu

W Starych Żukowicach koło Tarnowa miała miejsce inauguracja sezonu konnych rajdów długodystansowych. Zawody były również okazją do zdania egzaminu na Brązową Odznakę Rajdową

Próba składała się z części teoretycznej i praktycznej. Odznakę z klubu Hucuł Myślenice zdobyły Maja Płazak, Hania Kubala, Julka Sikora, Ola Bertman.

Na inauguracyjną trasę Zawodów Regionalnych w Sportowych Rajdach Konnych w klasie P na trasie 40 km wyruszyły; Maja Płazak na Hiacencie oraz Hania Kubala na Bastionie. Warunki pogodowe nie rozpieszczały zawodników – opady deszczu i rozmokły grunt utrudniły przejazd.

Dla obydwu par zarówno jeźdźców jak i koni to był pierwszy profesjonalny start w oparciu o niedawno uzyskane licencje sportowe. Po przejechaniu ok 20 km, na jednej z bramek weterynaryjnych Hiacent wykazał się sporymi emocjami co spowodowało, że został wykluczony z powodu zbyt wysokiego tętna.

W geście solidarności druga nasza para również wycofała się z zawodów.
Pomimo niekorzystnego finału cała ekipa rajdowa wróciła z z gotowym harmonogramem startów w kolejnych zawodach.