Pierwszy start młodych judoków

W czwartek 7 maja sala Sokoła stała się areną zmagań najmłodszych judoków Towarzystwa Gimnastycznego Sokół. Na tatami stawiło się ponad pięćdziesięciu zawodników - wychowanków trenerów Wiktora Siłuszyka i Sylwi Siłuszyk

Najmłodszy uczestnik turnieju miał pięć lat natomiast najstarszy trzynaście, jednak dla większości był to tzw. pierwszy krok, czyli po raz pierwszy wyszli na matę walcząc w prawdziwym turnieju. Oczywiście był to turniej wewnętrzny, dlatego judocy zmagali się tylko ze swoimi kolegami, których znają z treningów. Turniej był sędziowany, a na macie arbitrował Tomasz Dyrda. Jednak najważniejszy był fakt, że młodych zawodników dopingowali rodzice i najbliżsi, którzy przyszli kibicować.

Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali Edyta Zagórska i Radosław Zduń, którzy odebrali puchary ufundowane przez burmistrza Myślenic. Jednak kibiców najbardziej elektryzowały zmagania równorzędnych zawodników szczególnie, gdy na tatami spotkali się dziewczyna z chłopakiem. Wśród najmłodszych najbardziej zaciętą walkę stoczyli Nikolka Szlachta z Antosiem Jachymczakiem, a wśród najstarszych Kasia Matelowska z Kubą Jaśkowcem. Obie walki, nieznacznie wygrały dziewczyny.

Te pierwsze zawody utkwią w pamięci młodych judoków na długo. Ważne, że obok rywalizacji były one lekcją sportu, fair play i koleżeństwa.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach