Piłka nożna, B-klasa: Drugie zwycięstwo Górek

Górki Myślenice pokonały przed własną publicznością ekipę Stawu Polanka 5:1. Myśleniczanie zbliżyli się do podium rywalizacji ligowej w B-klasie

Spotkanie było już siedemnastą oficjalną konfrontacją między ekipami
Stawu i Górek. Mecz korzystnie rozpoczął się dla Górek, ponieważ już
w piątej minucie myśleniczanie wyszli na prowadzenie. Z linii środkowej
boiska na pole karne dośrodkował Bednarz, piłka odbiła się od murawy i
przelobowała wychodzącego do niej bramkarza.

Górki poszły za ciosem i w kolejnych fragmentach gry piłkarze wypracowywali sobie sytuacje podbramkowe. W 20 i 24 minucie wynik dla gospodarzy dwukrotnie podwyższył Zając, a w międzyczasie kontaktową bramkę dla gości bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Sałach. Do przerwy myśleniczanie zdobyli jeszcze jednego gola, gdyż okazji z jedenastu metrów nie zmarnował Biela.

Tuż po przerwie zespół Górek uczynił zmiany, a na drugą połowę podopieczni Łukasza Zająca wyszli z nastawieniem na zdobycie kolejnych bramek. Szans ku temu gospodarze mieli pod dostatkiem, jednak nie dopisywało im szczęście. Dopiero w 73 minucie dwójką akcję Zięba - Kołodziej, bramką zakończył ten drugi, a jak się później okazało ten gol ustalił wynik całego pojedynku. Górki pewnie zwyciężyły i można powiedzieć, że myśleniczanie wreszcie wrócili na właściwe tory i są drużyną, która w B-klasie rywalizowała będzie o najwyższe
lokaty.

LKS Górki Myślenice 5:1 (4:1) LKS Staw Polanka

Bramki:0:1 5’ Bednarz as. Plewa, 0:2 20’ Zając as. Biela, 1:2 22’ Sałach z wolnego, 1:3 24’ Zając as. Zięba, 1:4 35’ Biela z karnego, 1:5 73’ Kołodziej as. Zięba,

Górki: Tomasz Stanach – Kamil Plewa (77’ Andrzej Szlachetka), Arkadiusz Skawski, Bartłomiej Bednarz – Damian Surlas (46’ Sylwester Kisielewski), Mariusz Wyroba, Marcin Hudaszek (kapitan; 60’ Mateusz Obierzyński), Mateusz Biela, Karol Klimas – Łukasz Zając (44’ Przemysław Kołodziej), Marek Zięba