Mistrzostwa Świata w Speed-ball: Zbigniew Bizoń na 4, 5 i 8 miejscu

W stolicy Tunezji odbyły się 28. Mistrzostwa Świata w Speed-ballu. Wzięła w nich udział sześcioosobowa reprezentacja Polski, w której znalazł się Zbigniew Bizoń z Drogini. W różnych konkurencjach udało mu się wywalczyć 4., 5. oraz 8 miejsce

Reprezentant naszego powiatu zaczął grać w speed-ball dwa lata temu, czyli niespełna rok po tym, jak dyscyplina ta pojawiła się w Polsce. W tym roku Zbyszek został wicemistrzem Polski w jednej z konkurencji, zaś w innej zdobył brązowy medal. Speed-ball to wywodząca się z Egiptu gra z użyciem piłeczki oraz rakietek. Piłeczka przymocowana jest do statywu za pomocą żyłki, a gra polega na odbijaniu piłki w taki sposób aby rotowała wokół masztu.

Rozgrywki w speed-ball odbywają się w czterech konkurencjach: gra singlowa, gdzie mierzy się ze sobą dwóch zawodników; gra deblowa – czyli rywalizacja par; super solo – czyli rozgrywki na czas oraz solo relay – czyli sztafeta. Na Mistrzostwach Świata Zbyszek Bizoń startował w trzech konkurencjach: singlu, super solo oraz solo relay - w każdej udało mu się wywalczyć wysoką pozycję.

- Jestem zadowolony ze swojego występu, zwłaszcza w super solo, gdzie wywalczyłem 5. miejsce. Stanąłem do rywalizacji z zawodnikami, którzy grają zdecydowanie dłużej niż ja. Speed-ball narodził się w Egipcie, dlatego niepodzielnie rządzą Egipcjanie i naprawdę trudno ich dogonić. Bardzo cieszy mnie również fakt, iż od zeszłego roku poczyniłem znaczne postępy, co widać po moich wynikach. W solo relay, czyli sztafecie, drużynowo zdobyliśmy 4. miejsce, dzięki czemu udowodniliśmy, że znajdujemy się w światowej czołówce speed-ball’a.

Najtrudniej było w singlu

Oprócz 5. miejsca w super solo oraz 4. miejsca w sztafecie drużynowej Zbyszek zdobył również 8. miejsce w najtrudniejszej konkurencji, czyli grze singlowej. Nasi reprezentanci rywalizowali z reprezentacjami 16 krajów min. Egiptu, Ukrainy, Francji, Niemiec, Szwajcarii, Indii, Tunezji, Hiszpanii, Kuwejtu, Afganistanu, Sudanu, Jordanii, Arabii Saudyjskiej, Libii, Iraku.

- Jako reprezentacja wypadliśmy bardzo dobrze. Nasza kadra juniorska już może mierzyć się z najlepszymi w swojej kategorii wiekowej. Jesteśmy z nich bardzo dumni. Przez cały ubiegły rok wszyscy bardzo intensywnie trenowaliśmy, co widać po naszych wynikach.”

Z 28. Mistrzostw Świata polska reprezentacja przywiozła w sumie pięć brązowych medali wywalczonych w różnych konkurencjach przez: Martynę Dudek, Gabriellę Lopez oraz Rafała Druzgałę.

Jak podkreśla zawodnik z Drogini zamierza nie tylko trenować przed kolejnymi zawodami, ale również zająć się promowaniem speed-balla w powiecie myślenickim.

- Mamy w planach kilka ciekawych projektów, zarówno dla seniorów jak i dla młodzieży. Zapraszam do śledzenia naszej strony na facebooku, bo po nowym roku będzie kilka okazji aby spróbować tej ciekawej gry!

 

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach