Noworoczne Derby 2017: Dalin wygrywa po karnym w końcówce

Wynikiem 1:0 zakończyły się ósme noworoczne derby Myślenic pomiędzy Dalinem i Orłem. Bramkę w końcówce meczu z rzutu karnego strzelił Tomasz Stelmach

W niedzielę 1 stycznia po raz ósmy naprzeciwko siebie stanęły dwie myślenickie drużyny. W historii tej rywalizacji piłkarzom Orła ani raz nie udało się pokonać Dalinu. W tym roku również nie było niespodzianki, a bramkę dla Dalinu strzelił Tomasz Stelmach. Biało-zieloni wygrali po raz piąty.

W ośmiu dotychczasowych spotkaniach piłkarze Dalinu wygrywali 5 razy. W pozostałych spotkaniach padał remis. Piłkarze Orła ani raz nie zdołali pokonać rywali z Zarabia. W siedmiu spotkaniach padło 35 goli z których 24 strzelili zawodnicy Dalinu, a 11 Orła.

Jak zakończą się noworoczne derby 2017?

 • Wygra Dalin
 • Wygra Orzeł
 • Mecz zakończy się remisem
 • Zobacz wyniki

Tradycję noworocznych derbów zapoczątkowano w 2010 roku. Inicjatywa wyszła od ówczesnych kapitanów Orła i Dalinu - Kamila Ostrowskiego i Szymona Cygala. W pierwszym meczu III-ligowy Dalin wygrał z A-klasowym Orłem 9:4. Rok później mecz zakończył się remisem 3:3. W kolejnym roku o zwycięstwie zadecydował złoty gol na korzyść Dalinu (1:0), a 1 stycznia 2013 roku znów padł remis - tym razem 1:1. W 2014 roku Dalin zwyciężył 5:1, w 2015 padł remis 2:2, a w ubiegłym roku lepsi okazali się piłkarze Dalinu wygrywając 2:0. Rok 2017 rozpoczął się wygraną dalinowców 1:0.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

 • 02.01.2017 - 9:46
  Bardzo dobry mecz w wykonaniu zawodników Dalinu i Orła!
  Mnóstwo sytuacji bramkowych z jednej i drugiej strony!
  Widać że poziom sportowy naszych drużyn rośnie z roku na rok.
  Czas chyba najwyższy skończyć ten sztucznie wytworzony konflikt pomiędzy klubami.
  W nowym roku życze Dalinowi jak i Orłowi wszystkiego dobrego, aby na codzień stostunki miedzy Dalinem a Orłem były takie jak podczas wczorajszych derbów!!!
  30 2 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach