Myślenice: Seniorzy grają w speed-ball

W Szkole Podstawowej nr 3 odbyła się prezentacja gry w speed-ball. Warsztaty miały charakter międzypokoleniowy, a za rakietki złapali zarówno najmłodsi jak i seniorzy

Pomimo mrozu i niekorzystnych warunków atmosferycznych sobotnie zajęcia spotkały się dużym zainteresowaniem. Uczestniczyli w nich seniorzy, dzieci, młodzież oraz rodzice, łącznie ponad 30 osób. Warsztaty prowadzili wicemistrz polski w speed-ball Zbigniew Bizoń oraz Stefan Patyk. Gościem specjalnym wydarzenia był Andrzej Marie, zawodnik kadry polskiej z rejonu śląskiego.

W sobotę rozpoczęliśmy rekrutację. Otrzymaliśmy grant w ramach programu Seniorzy w akcji, dzięki któremu nasze stowarzyszenie zakupiło sprzęt do gry w speed-ball i organizuje cykl bezpłatnych zajęć. Spotkania kierujemy do seniorów z wnukami i rodziców z dziećmi. W maju planowany jest finał i organizacja plenerowego turnieju speed-ball dla uczestników zajęć”- wyjaśnia Zbigniew Bizoń.

Na pierwszych zajęciach zaprezentowano speed-ball w formie rekreacyjnej. Jak podkreślają organizatorzy takie ćwiczenia nie wymagają intensywnych i ostrych ruchów, dlatego treningi z piłką i rakietami mogą być wykonywane nie tylko przez osoby silne i młode, ale również przez seniorów i dzieci.

- Dużą zaletą speed-balla jest to, że nawet krótkie ćwiczenia w odbijaniu piłki rakietami poprawiają koncentrację i refleks.” - podkreśla Stefan Patyk, członek UTW Myślenice.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Sportownia. Na kolejne zajęcia można zapisywać się na stronie stowarzyszenia.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

 • 09.01.2017 - 16:44
  Wspaniała inicjatywa, która zachęca do aktywności dla ludzi w różnym wieku.
  3-cie zdjęcie jest cudowne.
  10 4 Cytuj Zgłoś
 • 10.01.2017 - 6:09
  moszna by mszem odprawic w intencji i zebrac piniondzem na wosp i przy okazji tacke zbliszeniowo zasilic
  2 4 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach