Myślenice: Wiadukt nad Zakopianką otwarty

 

Można jeździć nowym wiaduktem łączącym Myślenice z Polanką. Przejazdu w tym miejscu nie było prawie 15 miesięcy 

Pomimo, że prace nad budową nowego wiaduktu zakończono w czerwcu. Dopiero od dzisiaj został oddany do użytku kierowców. W czerwcu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiadała, że prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, a kierowcy z nowego wiaduktu korzystać będą mogli w pierwszych dniach lipca.

Na początku miesiąca okazało się, że inwestor mimo zakończenia prac czeka na dokonanie inspekcji przez Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Ten odbył się w poniedziałek, a dzisiaj rano wiadukt został oddany do użytku. 

Nowy wiadukt

Nowy wiadukt nie posiada podpory pomiędzy jezdniami Zakopianki i został wykonany w miejscu swojego 44-letniego poprzednika. Zardzewiałe i pokrzywione balustrady, dziury w jezdni, popękane krawężniki i chodniki, ubytki betonu w starym wiadukcie sprawiły, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podjęła decyzję o budowie nowego obiektu.

Przetarg ogłoszony przez GDDKiA wygrała firma GOTOWSKI z Bydgoszczy, która podjęła się rozbiórki starego i budowy nowego wiaduktu za ponad 5,8 mln zł.

Prace w tym miejscu rozpoczęły się maju ubiegłego roku. Na czas budowy piesi korzystali z tymczasowej, drewnianej kładki. Natomiast największe niedogodności odczuwali kierowcy, którzy przez kilkanaście miesięcy musieli radzić sobie z reorganizacją ruchu drogowego i korkami jakie powstawały w związku z wyłączaniem poszczególnych pasów Zakopianki.

Oprócz rozbiórki starego i budowy nowego wiaduktu w zakresie inwestycji znalazła się przebudowa dojazdów do projektowanego wiaduktu; budowa lewostronnego chodnika dla pieszych i prawostronnego umocnionego pobocza; przebudowa zjazdów indywidualnych, istniejącego skrzyżowania z droga dojazdową i skrzyżowania z łącznicą; budowa kolektora kanalizacji deszczowej; oświetlenie uliczne, linia doziemna.

Stary wiadukt w Myślenicach wybudowany został w 1972 r. Według ekspertyzy nie spełnia podstawowych wymagań i standardów, co za tym idzie - nie nadaje się także do przebudowy.

Stary wiadukt w Myślenicach wybudowany został w 1972 r. Według ekspertyzy nie spełnia podstawowych wymagań i standardów, co za tym idzie - nie nadaje się także do przebudowy.

Nowy wiadukt nie posiada podpory pomiędzy jezdniami Zakopianki i został wykonany w miejscu swojego 44-letniego poprzednika.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

 • Artur 21.07.2017 - 17:37
  Wreszcie! Szkoda, że tak długo :)
  37 3 Cytuj Zgłoś
 • 21.07.2017 - 19:52
  Na którym zdjęciu jest nowy ?
  10 44 Cytuj Zgłoś
 • 22.07.2017 - 18:20
  Pomijam prostacką treść tej oficjalnej informacji - umieszczonej na stronie internetowej, ale
  mimo to, nie mogę przejść obojętnie wobec jej zawartości merytorycznej.

  zdjecie

  PRIMO:
  Czy w oficjalnej wypowiedzi publicznej sformułowanie "panie starosto" (mając na myśli konkretną osobę), jest aby sformułowaniem poprawnym ? Czy napisanie "panie starosto", zamiast "Panie Starosto", to brak znajomości poprawnej pisowni ? Naczelna zasada polskiej grzeczności, to okazywanie szacunku partnerowi, ale i uwzględnianie hierarchii istniejącej między partnerami. Tak więc, w tekście powinna być mowa o " Panie Staroście".

  SECONDO:
  (oryginalna pisownia) "... inwestycja zrealizowana dzięki rządowi #PiS panu ministrowi Andrzejowi Adamczykowi i posłowi Jarosławowi Szlachetce"

  Jeśli inwestycja jest zrealizowana dzięki w/w to rozumiem, że w/w odpowiadają za OPÓŹNIENIA w oddaniu inwestycji i są za nie odpowiedzialni. Czy tak ?

  TERZO:
  Jeśli tak w/w dbają o nas jak ustawę o Sądzie Najwyższym - biada nam.
  Pełen, profesjonalny i brak kompetencji.

  PODSUMOWANIE: ale obciach podobnie jak tu:

  zdjecie
  To jedna z najważniejszych ustaw w Państwie.
  43 14 Cytuj Zgłoś
 • 22.07.2017 - 21:10
  Wszechobecny lans polityków PIS.

  Panie Pośle Jarosławie Szlachetka hańba tobie za to że podpisałeś się pod projektem który depta konstytucję i niszczy trójpodział władzy w Polsce.

  zdjecie
  55 15 Cytuj Zgłoś
 • 22.07.2017 - 22:37
  Panie Burmistrzu !! cała Polanka .. Dziękujemy !!! Dziękujemy !!! Dziękujemy !!!
  13 48 Cytuj Zgłoś
 • 22.07.2017 - 22:45
  Za co tak dziękujecie? Za swoje wybudował?
  51 11 Cytuj Zgłoś
 • 23.07.2017 - 16:40
  Wiadukt udany. Ale niestety i tutaj trolle internetowe zaczynają mącić . Nawet w wpisie o wiadukcie gość miesza coś o pisie.
  Chyba już jest wszystko jasne że to są opłacani ludzie.
  Dziwię się administracji forum że nie kasuje takich wpisów. Do tego jest jeden temat co w polityce i tyle.
  15 123 Cytuj Zgłoś
 • 23.07.2017 - 20:15
  Wiadukt super, jeszcze tylko położyć te 25 m nowej nakładki asfaltowej za wiaduktem w stronę M-ic. Szkoda że nie można było tego zrobić od razu, a może można było... Powstał by ładny ciąg drogi, a tak to jest przerwa, może to nic ale byłoby ładniej.
  24 4 Cytuj Zgłoś
 • 23.07.2017 - 20:57
  Walker84 napisał/a:
  Wiadukt udany. Ale niestety i tutaj trolle internetowe zaczynają mącić . Nawet w wpisie o wiadukcie gość miesza coś o pisie. Chyba już jest wszystko jasne że to są opłacani ludzie.
  Dziwię się administracji forum że nie kasuje takich wpisów. Do tego jest jeden temat co w polityce i tyle.
  Osoby które chcą coś ugrać dla siebie na różnych wydarzeniach zawsze będą oczekiwały jakiegoś szczególnego podziękowania dla siebie i jakiegoś specjalnego traktowania. Proponuję ignorować.
  7 6 Cytuj Zgłoś
 • Mariusz 24.07.2017 - 9:20
  robal napisał/a:
  Wiadukt super, jeszcze tylko położyć te 25 m nowej nakładki asfaltowej za wiaduktem w stronę M-ic. Szkoda że nie można było tego zrobić od razu, a może można było... Powstał by ładny ciąg drogi, a tak to jest przerwa, może to nic ale byłoby ładniej.
  No właśnie, ja myślałem że wyremontują ten kawałek przy okazji budowy wiaduktu. Pewnie to zrobią jak chodniki ukończą na ulicy Sienkiewicza.
  6 4 Cytuj Zgłoś
 • 25.07.2017 - 18:42
  MIE DZIS burmistr dzien dybry powiedzial STRACH SIE BAC Buuuuuuu
  2 2 Cytuj Zgłoś
 • 27.07.2017 - 11:00
  A czemu poseł Szlachetka podpisuje się pod inwestycją wykonaną za nasze podatki? Zaplanowaną, przygotowaną i zabezpieczoną finansowo przez Platformę Obywatelską? Oj nie ładnie panie pośle.... nie ładnie.
  5 5 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach