Piłka nożna, A-klasa: Dziecanovia lepsza od Górek

W meczu szóstej kolejki w Dziekanowicach na murawie zmierzyły się ekipy tamtejszej Dziecanovii i beniaminka rozgrywek - Górek Myślenice. Mecz był dosyć ciekawym widowiskiem, które zakończyło się triumfem gospodarzy 3:1.

LKS Dziecanovia Dziekanowice - LKS Górki Myślenice 3:1 (2:0)

Bramki: 1:0 21’ Winiarski 2:0 44’ Rudzik 2:1 66’ Zięba - karny 3:1 71’ Mistarz

Dziecanovia: Jakub Kujawka - Artur Mistarz (88’ Bartłomiej Tuleja), Łukasz Wilk (74’ Marcin Pituła), Arkadiusz Wyroba, Szymon Rudzik (85’ Grzegorz Wojnarowski), Karol Wysopal, Daniel Dębowski, Łukasz Górski, Kacper Winiarski, Dawid Serafin (46’ Mateusz Ślósarz), Sebstian Klimczyk

Górki: Marek Ulman - Andrzej Szlachetka (84’ Bartłomiej Zając), Kamil Plewa, Grzegorz Jamka - Arkadiusz Skawski, Mateusz Obierzyński (55’ Łukasz Zając), Marcin Hudaszek (kapitan; 46’ Tomasz Kania), Mariusz Wyroba, Mateusz Biela (86’ Michał Hajduk) - Mateusz Pietrzyk, Marek Zięba

Górki do swojego piątego w tym sezonie meczu przystąpiły w dosyć zdziesiątkowanym składzie, co dało szansę na grę wyróżniającym się juniorom. Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy dosyć często atakowali bramkę drużyny przyjezdnej.

Pomiędzy słupkami z konieczności stanął grający już od kilku lat w pomocy Marek Ulman, który w 10. minucie obronił rzut karny. Dziecanovia z czasem coraz bardziej przeważała i do przerwy za sprawą trafień Winiarskiego i Rudzika, ekipa wyszła na dwubramkowe prowadzenie.

W drugiej połowie obraz meczu uległ zmianie, a myśleniczanie zdecydowanie poprawili swoją grę. W 66. minucie, bramkę kontaktową, a zarazem siódmego gola w piątym w tym sezonie meczu zdobył Marek Zięba. Postawa gości nie była najgorsza, natomiast przewaga Dziecanovii nie ulegała wątpliwości. Gospodarze w 71. min. zdobyli bramkę z wykorzystując szansę z rzutu wolnego i ustalili końcowy wynik meczu.

Dziecanovia po wyjazdowym zwycięstwie nad Górkami awansowała w tabeli na szóste miejsce i obok Wróblowianki i Beskidu Tokarnia jest niepokonana w jesiennej rywalizacji. Myśleniczanie utrzymują miejsce w pierwszej dziesiątce. Obie ekipy w środę czekają zaległe starcia. Dziecanovia wybierze się na wyjazd do Tenczyna na mecz z Toporem, a Górki podejmować będą podkrakowską Wróblowiankę.