Dobczyce: Otwarcie nowej strażnicy OSP

Stara strażnica mieszcząca się w rynku, wybudowana w 1925 roku, od lat nie spełniała standardów i niezbędna była budowa remizy na miarę XXI wieku. Na jej budowę z kasy gminy wydano 2,6 mln zł

Uroczystości otwarcia rozpoczęły się mszą w kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, celebrowaną przez księdza proboszcza Kazimierza Turakiewicza, który poświecił nowy obiekt. Potem oddziały przeszły przez dobczycki rynek na ul. Jagiellońską, gdzie podczas apelu nastąpiło wręczenie odznaczeń i awansów przyznanych strażakom oraz osobom wspierającym ochronę przeciwpożarową z terenu gminy Dobczyce.

- Ten obiekt to nie jest prezent dla strażaków, to jest inwestycja. Inwestycja w nasze wspólne bezpieczeństwo. To jest inwestycja, która nie została zafundowana przez burmistrza, zastępcę czy radę miejską, to jest inwestycja, która została sfinansowana przez całą społeczność gminy Dobczyce – powiedział burmistrz Paweł Machnicki.

Nowoczesny budynek remizy zlokalizowany jest przy ulicy Jagiellońskiej, w pobliżu obwodnicy Dobczyc i głównych dróg dojazdowych, gwarantujący szybki start do akcji bojowej. Wyposażony został w cztery przestronne i przejazdowe boksy garażowe, salę spotkań z niewielkim zapleczem kuchennym, węzeł sanitarny z prysznicami oraz podręczne zaplecze warsztatowe.

Charakterystycznym elementem każdej strażnicy jest wieża, dlatego też przy nowych boksach garażowych powstała mierząca ponad 15 metrów wieża, na której zlokalizowane są maszty do radiotelefonów oraz maszt syreny.
Jednostka w tym roku obchodzi 141. rocznicę powstania.

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach