Piłka nożna, A-klasa: Górki z drugą porażką z rzędu

Paweł Biela

W meczu trzynastej kolejki spotkały się ekipy plasujące się w środku A-klasowej tabeli. Mecz zakończył się jednak pewnym triumfem Orła Nowa Wieś, który pokonał Górki 0:3

LKS Górki Myślenice - UKS Orzeł Nowa Wieś 0:3 (0:1)
Bramki: 1:0 19’ Wrona as. Serafin, 2:0 78’ Czajczyk, 3:0 93’ Wrona as. Włodarczyk

Górki: Krystian Kubiczek - Arkadiusz Skawski, Kamil Plewa, Bartosz Górka (82’ Sylwester Kisielewski) - Andrzej Szlachetka (66’ Karol Turała) - Tomasz Kania (74’ Rafał Bujas), Mateusz Obierzyński, Marcin Hudaszek (kapitan), Mateusz Biela - Marek Zięba, Mateusz Pietrzyk

Orzeł: Franciszek Ptak - Dariusz Cichoń, Marek Kosałka, Paweł Białoń, Tomasz Suder - Daniel Sędzik (kapitan) - Jakub Włodarczyk, Mateusz Czajczyk, Michał Serafin, Marcin Gaca (80' Jarosław Dyrda) - Mateusz Wrona

Początek spotkania cechowała wyrównana gra, jednak już w pierwszym kwadransie gospodarze mieli dwie dogodne okazje na otwarcie wyniku. Słabszą skuteczność bezlitośnie wykorzystali przyjezdni, którzy już w 19. minucie zdobyli pierwsze trafienie. Od bramki żadna ze stron nie przeważała, a do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej części, to Orzeł pokazał się z dobrej strony, pewnie broniąc wyniku i konstruując kolejne akcje ofensywne. Szans na podwyższenie było wiele, jednak takowe nadeszło dopiero w 78. minucie. Dzieło zniszczenia goście dopełnili w doliczonym czasie gry. Chociaż myśleniczanie walczyli do samego końca, to liczne błędy indywidualne sprawiły, że Górki przegrały drugie spotkanie z rzędu do zera.

Myśleniczanie w sobotę odnieśli szóstą w tym sezonie porażkę i spadli w tabeli na ósmą pozycję. Orzeł natomiast utrzymuje pewne miejsce w pierwszej dziesiątce, a na swoim koncie ma już piętnaście oczek.

Do końca rozgrywek jesiennych pozostały jeszcze dwie kolejki, a także spotkania zaległe, które zostaną rozegrane w połowie listopada. Za tydzień myśleniczan czeka wyjazdowe starcie do Raciechowic, na mecz z Lubomirem - ostatnim zespołem w lidze.