Turniej Piłki Halowej kobiet o Puchar Prezesa Podokręgu Myślenice

W I Turnieju Piłki Halowej Kobiet o Puchar Prezesa Podokręgu Myślenice wygrały zawodniczki Piasta Skawina i Wandy Kraków. Piłkarki Respektu Myślenice w dwóch kategoriach zajęły drugie i trzecie miejsce

Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach – seniorki oraz U14. Gospodarzem całego wydarzenia był Respekt Myślenice wraz z Myślenickim Podokręgiem Piłki Nożnej.

Początek zawodów to rozgrywki zespołów do lat 14. W tej kategorii zagrało 7 zespołów podzielonych na dwie grupy.:

GRUPA A
1. Piast Skawina
2. LKS Szaflary
3. AS Świątniki Górne
4. Prądniczanka Kraków

GRUPA B
1. Wisła Brzeźnica
2. Respekt Myślenice
3. Victoria Gaj

Po spotkaniach grupowych nadszedł czas na mecze o poszczególne miejsca. Już zawody o 5 miejsce przyniosły niezwykłe emocje. Victoria Gaj zmierzyła się z drużyną AS Świątniki Górne. W regulaminowym czasie był remis 2-2. Zgodnie z zasadami turnieju nastąpiła seria 3 rzutów karnych. W nich lepsze okazały się piłkarki Victorii, które zwyciężyły 2-0, a tym samym zdobyły 5 miejsce w Turnieju.

O najniższy stopień podium zmierzyły się Prądniczanka Kraków z Respektem Myślenice. I również to spotkanie było bardzo zacięte i zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem drużyny gospodarzy, która tym samym zajęła w turnieju 3 miejsce.

I nadszedł wielki finał rozgrywek u14. Naprzeciw siebie stanęły drużyny Piasta Skawina (w fazie grupowej komplet zwycięstw, bez straconej bramki) oraz grające bardzo ciekawy futbol piłkarki Wisły Brzeźnica. Początkowo dominowały dziewczęta ze Skawiny, jednak po jakimś czasie do głosu doszły Wiślaczki.

Ostatecznie w finale padło aż sześć bramek, a zakończył się on zwycięstwem Piasta 4-2. Radość z jednej strony była ogromna, łzy pojawiły się u zdobywcy drugiego miejsca.

Ostateczna kolejność – kat. u14:
1. Piast Skawina
2. Wisła Brzeźnica
3. Respekt Myślenice
4. Prądniczanka Kraków
5. Victoria Gaj
6. AS Świątniki Górne
7. LKS Szaflary

Wśród seniorek najlepsza Wanda Kraków

Po rozgrywkach w kategorii do 14 lat nadszedł czas na Seniorki. Tutaj zgłosiło się łącznie 12 zespołów, które podzielone zostały na 4 grupy:

GRUPA A
1. Prądniczanka Kraków
2. Victoria Gaj
3. Puszcza Niepołomice

GRUPA B
1. Respekt Myślenice
2. Panda Roczyny
3. Dąb Zabierzów

GRUPA C
1. Iskra Brzezinka
2. Piast Skawina
3. Górnik Wieliczka

GRUPA D
1. Wanda Kraków
2. LKS Szaflary
3. Tuchovia Tuchów

Po emocjach w rozgrywkach grupowych utworzone zostały pary z poszczególnych grup. Zwyciężyły w nich kolejno drużyny Prądniczanki Kraków, LKS Szaflary, Respektu Myślenice i Wandy Kraków. Ciekawym spotkaniem, zakończonym dopiero po serii rzutów karnych było starcie Iskry Brzezinka z LKS Szaflary.

W rozgrywkach o najniższy stopień podium dziewczęta Piasta Skawina okazały się bezkonkurencyjne i wygrały 3-0 z Puszczą Niepołomice.

Wisienką na torcie całego turnieju było spotkanie finałowe między Respektem Myślenice a Wandą Kraków. Rywalizacja tych dwóch zespołów zawsze przynosi ciekawe spotkania oraz wiele wrażeń dla obserwujących zawody. Nie inaczej było w najważniejszym meczu Turnieju.

Dziewczęta z obu stron pokazywały bardzo ciekawe zagrania i akcje. Delikatną przewagę posiadały krakowianki, jednak w bramce „cudów” dokonywała bramkarka Respektu Natalia Motyka, która została nagrodzona statuetką najlepszej zawodniczki zawodów.

Zawody finałowe zakończyły się zwycięstwem Wandy 1-0. Radość z jednej strony, a z drugiej duma z postawy Respektu Myślenice!

Ostateczna kolejność w kategorii Seniorek:
1. Wanda Kraków
2. Respekt Myślenice
3. Piast Skawina
4. Puszcza Niepołomice
5. Prądniczanka Kraków
6. LKS Szaflary
7. Iskra Brzezinka
8. Panda Burza Roczyny

Przemysław Senderski (Respekt Myślenice): Jeżeli chodzi o nasze występy to w kategorii u-14 zajęliśmy trzecie miejsce. Na pewno jest to pierwszy sukces dla młodych zawodniczek, które zaczynają swoją przygodę z piłką nożną Na wyróżnienie zasługuje cała drużyna, regularny trening będzie dawał możliwość rozwoju i kolejne dobre wyniki będą kwestia czasu.

W kategorii seniorek zajmujemy drugie miejsce. Jestem bardzo zadowolony z postawy drużyny w tym turnieju, graliśmy na dużym luzie a bramki, które zdobyliśmy mogły podobać się kibicom. Dziewczyny grały kombinacyjnie i z polotem. W finale brakło nam 8 sekund do rzutów karnych, taka jest gra na hali. Chcieliśmy wygrać ten turniej na swoim terenie, nie udało się, ale jestem zadowolony z tego jak się zaprezentował mój zespół. Był to fajny przerywnik w okresie przygotowawczym, w którym się znajdujemy.

Sędziami wszystkich spotkań byli: Małgorzata Święch, Stanisław Święch, Krzysztof Cienkosz oraz Krzysztof Żurek.

Tekst i zdjęcia: Paweł Biela

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach