Zapasy: Szpakiewicz i Mastela pojadą na finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Krzysztof Szpakiewicz i Jan Mastela zakwalifikowali się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, który odbędzie się w maju

W zawodach rozegranych w Warszawie uczestniczyło 256 zawodników z 52 klubów. Turniej był jednocześnie eliminacją do Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, który odbędzie się w Poznaniu z końcem maja. Województwo małopolskie reprezentowało pięciu zawodników z tego czterech z KS Dalin pod opieką Ryszarda Szpakiewicza . Byli to Krzysztof Szpakiewicz (w kat. wagowej do 51 kg), Jakub Miska i Jan Mastela (do 71 kg) oraz Jakub Moskała (do 80 kg).

Z każdej kategorii wagowej do finału awansowało 16 zawodników. Krzysztof Szpakiewicz i Jan Mastela zakwalifikowali się do wielkiego finału w Poznaniu. Podczas zawodów oboje wygrali po dwie walki i zaliczyli po dwie porażki. Ich przeciwnicy dotarli do finału i wywalczyli medale Pucharu Polski. Ostatecznie Krzysiek zajął 9 miejsce, a Janek 15.

- Poziom zawodów był bardzo wysoki. Walki były bardzo zacięte i wyrównane, ponieważ w przeciwieństwie do lat poprzednich były to jedyne kwalifikacje do finałów. Tym razem wszyscy nasi zawodnicy mieli bardzo trudne losowanie - komentuje trener Ryszard Szpakiewicz.

Kuba Miska nie zmieścił się w limicie swojej kategorii wagowej i w efekcie walczył z cięższymi przeciwnikami. Kuba Moskała walczył po raz pierwszy po ponad rocznej przerwie spowodowanej kontuzją kolana i nie był jeszcze w stanie wykazać się swoimi umiejętnościami. Pomimo to dzięki ambitnej postawie zajęli odpowiednio miejsca 24 i 23 w stawce liczącej ponad 30 zawodników.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach