Orzeł Myślenice gotowy do gry

Orzeł Myślenice zakończył okres przygotowawczy do rundy wiosennej i już w najbliższą sobotę stanie przed szansą zdobycia pierwszych wiosennych punktów w V lidze. Na starcie Orłowcy zmierzą się z Rabą Dobczyce

Zespół opuścił lider formacji ofensywnych Krzysztof Zając, który został grającym trenerem Wilgi Koźmice Wielkie, gdzie póki co jest na pół roku wypożyczony. Do Gdovii Gdów w celu pomocy w walce o utrzymanie przeniósł się Kamil Czajkowski, a do IV-ligowego GKS Drwinia wrócił Kamil Gawlik.

Zespół opuścił ponadto Tomasz Sabała, który udał się na wypożyczenie do Karpat Siepraw, natomiast z różnych przyczyn drużyna Orła Myślenice wiosną wystąpi bez Kamila Lesińskiego i Pawła Dąbrowy. Póki co po stronie ubytków można też wymienić Pawła Stryszowskiego, który nie wiadomo, czy będzie w stanie pomóc Orłowi w wiosennych rozgrywkach. Na poważną operację kręgosłupa wyczekuje Grzegorz Kowalczyk, za którego w imieniu całej społeczności Orła Myślenice trzymamy kciuki.

W pierwszych czterech meczach niedostępny będzie też Mikołaj Wyroba, który został zawieszony przez Wydział Dyscypliny PPN Wieliczka. Zespół opuściło zatem ośmiu zawodników, z których większość była podstawowymi elementami pierwszej drużyny, a dziewiątym ubytkiem w pierwszej części rundy wiosennej jest wspomniany Mikołaj Wyroba.

- Wszystkim tym osobom, których w tej rundzie nie będzie z nami należą się z mojej strony podziękowania za dotychczasową wspólną pracę. Każdy z nich zostawił tu swoją część i każdemu życzę zdrowia i powodzenia - mówi trener pierwszej drużyny Orła Myślenice, Kamil Ostrowski.

Dają szanse młodym

Sztab szkoleniowy Orła Myślenice wraz z zarządem podjął decyzję, że to najlepszy moment, aby wprowadzać do gry młodych zawodników, którzy od małego szkolą się w klubie. Do drużyny włączono pięciu juniorów - Łukasz Serafin, Wiktor Grochal, Jakub Bartosz, Bartosz Bodzioch oraz Davlat Kurmazenko. Do treningów wracają dwaj wychowankowie - Artur Kraus i Mateusz Pajka, którzy mają za sobą doświadczenie także w seniorskiej piłce, a z zewnątrz do klubu trafili młodzi Damian Leśniak i Konrad Malina oraz doświadczony Jakub Burtan. Wszyscy to zawodnicy wypożyczeni z Dalinu Myślenice.

- Dołączyli do nas z wyjątkiem doświadczonego Kuby Burtana głównie młodzi ludzie, w których mocno wierzę i jak tylko będą mocno pracować, to jestem przekonany, że stale będą się rozwijać - dodaje Kamil Ostrowski. - Do drużyny dołączyli też juniorzy, a nawet juniorzy młodsi. Każda drużyna bez względu na poziom rozgrywkowy, na którym występuje, musi odczuć zmianę aż takiej ilości zawodników pierwszego składu. Patrząc na naszą pozycję wyjściową po pierwszej rundzie można uznać, że czwarte miejsce nie jest najgorsze. Jednak biorąc pod uwagę bardzo płaski układ tabeli uważam, że dopiero po pierwszych pięciu kolejkach zdefiniują się cele wielu drużyn w tym i naszej.

- W dalszym ciągu w tej drużynie Orła są ludzie, którzy osiem lat temu wywalczyli awans z A klasy, są i ci, co cztery lata temu do ostatniego meczu z Rokitą bili się o utrzymanie w nieprawdopodobnych okolicznościach. Wielu też pozostało z tych, którzy przecież rok temu zanotowali sześć meczów zwycięskich z rzędu, nie przegrywając żadnego spotkania ligowego w całej historycznej rundzie. I na koniec są przecież Ci, którzy wygrali pierwszy raz derby (noworoczne bo noworczne, ale wygrane ) z Dalinem. Mocno wierzę, że właśnie na doświadczeniu tych ludzi adaptacja młodszych pokoleń w seniorską piłkę Orła przyniesie długotrwałe efekty dla całego klubu - podsumował trener Orła.

Kadra Orła Myślenice na rundę wiosenną 2017/18:
Bramkarze: Marek Pajka (90), Karol Obłaza (90), Davlat Kurmazenko (00);
Obrońcy: Mateusz Mistarz (83), Adrian Kasprzyk (92), Przemysław Leśniak (91), Jakub Burtan (89), Mateusz Pajka (97), Łukasz Serafin (99), Bartosz Bodzioch (01);
Pomocnicy: Krzysztof Żak (88), Mikołaj Wyroba (92), Krzysztof Pyzio (93), Paweł Płonka (90), Marcin Sałach (96), Wojciech Żądło (93), Damian Leśniak (97), Mateusz Sabała (97), Oleksij Prokopchuk (97), Jakub Bartosz (00), Wiktor Grochal (01);
Napastnicy: Michał Górka (92), Mariusz Kasperek (97), Konrad Malina (98), Artur Kraus (96).
PRZYBYLI: Konrad Malina, Damian Leśniak (obaj Dalin Myślenice), Jakub Burtan (Topór Tenczyn), Artur Kraus (Cedron Brody), Mateusz Pajka (powrót do gry), Łukasz Serafin, Wiktor Grochal, Bartosz Bodzioch (wszyscy juniorzy), Oleksij Prokopchuk (w trakcie załatwiania formalności).
UBYLI: Krzysztof Zając (Wilga Koźmice Wielkie), Kamil Czajkowski (Gdovia Gdów), Tomasz Sabała (Karpaty Siepraw), Michał Szafrański (Skalnik Trzemeśnia), Kamil Gawlik (GKS Drwinia), Grzegorz Kowalczyk (kontuzja), Kamil Lesiński, Paweł Stryszowski, Paweł Dąbrowa (nie podjęli treningów).

Orzeł Myślenice do tej pory rozegrał osiem meczów kontrolnych, z których jedno to spotkanie Pucharu Polski, przegrane z Beskidem Tokarnia.

MECZE KONTROLNE W RAMACH PRZYGOTOWAŃ DO WIOSNY:

Orzeł Myślenice - Beskid Tokarnia 7:1 (3:1) - Wyroba, Kasperek, Leśniak, Kowalczyk 2, M.Sabała, Mistarz
Orzeł Myślenice - Gwarek Tarnowskie Góry 0:2 (0:1)
Orzeł Myślenice - KS Tymbark 2:2 (1:1) - M.Sabała, Kasperek
Orzeł Myślenice - Borek Kraków 6:2 (3:0) - Kasperek 2, D. Leśniak 2, Górka, Pyzio
Orzeł Myślenice - Orkan Szczyrzyc 2:6 (1:1) - Kasperek, M.Górka
Sokół Słopnice - Orzeł Myślenice 3:2 (1:1) - Kasperek, Płonka
PP: Beskid Tokarnia - Orzeł Myślenice 3:2 (2:0) - Mistarz, Kasprzyk
Orzeł Myślenice - Wilga Koźmice Wielkie 4:1 (3:0) - Górka, Prokopchuk, Żak, Kasperek

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach