Zapasy: W Myślenicach drugie miejsce drużynowo i 7 medali indywidualnie

W tegorocznym Memoriale Władysława Ruska, Marka Horabika i Grzegorza Gomulaka Dalin reprezentowało 8 zawodników, którzy wywalczyli drugie miejsce drużynowo i zdobyło 7 medali

Turniej zapaśniczy w stylu klasycznym - Memoriał Władysława Ruska, Marka Horabika i Grzegorza Gomulaka odbywał się w Hali Sportów Walki na Zarabiu na dwóch matach 8x8 m.

W turnieju uczestniczyli zawodnicy z dziesięciu klubów województw: małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego i lubelskiego, którzy walczyli w dwóch grupach wiekowych młodzików i kadetów. Zawody rozpoczęły się minutą ciszy dla uczczenia pamięci zmarłych w ubiegłym roku Marka Horabika i Grzegorza Gomulaka.

W tegorocznym turnieju Dalin reprezentowało ośmiu zawodników: młodzicy – Wojciech Łętocha, Hubert Tylek, Antoni Starzec, oraz kadeci - Adrian Poradzisz, Jan Mastela, Krzysztof Szpakiewicz, Jakub Miska i Jakub Moskała. Wywalczyli oni drugie miejsce drużynowo, a indywidualnie dwa pierwsze, dwa drugie, trzy trzecie i jedno piąte miejsce.

Złote medale zdobyli: Adrian Poradzisz i Krzysztof Szpakiewicz, srebrne: Wojciech Łętocha i Jakub Miska, a brązowe Hubert Tylek, Jakub Moskała i Jan Mastela. Antoni Starzec zajął V miejsce.

Statuetki dla najlepszych zawodników KS Dalin otrzymali Antoni Starzec grupie młodzików i Krzysztof Szpakiewicz w grupie kadetów.

Antek, jako jedyny nasz zawodnik nie zdobył medalu, lecz wyróżnił się ambitną postawą walcząc z utytułowanymi przeciwnikami w wyższej, bardzo trudnej kategorii wagowej (nie zmieścił się w limicie wagi do 48 kg). Zwycięzca tej kategorii Jakub Kosowski otrzymał nagrodę dla najlepszego młodzika.

Krzysiek w walce finałowej efektownie pokonał na punkty 10:1 Piotra Lewandowskiego - ubiegłorocznego złotego medalistę Finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W najsilniejszej kategorii wagowej w grupie kadetów walczyli Jakub Moskała i Jan Mastela. W tej kategorii dwa czołowe miejsca zajęli członkowie kadry narodowej kadetów, wielokrotni medaliści zawodów ogólnopolskich Michał Sadowski i Szymon Kupnicki.

Nasi zawodnicy stawili im silny opór, lecz musieli uznać ich przewagę w kondycji i doświadczeniu. Zwycięzca Michał Sadowski otrzymał nagrodę dla najlepszego kadeta zdobywając w czterech walkach rekordową liczbę 39 punktów technicznych.

Wyniki zawodów:

Młodzicy:
Kat. wagowa do 35 kg –I miejsce Jakub Wach - Olimp Janów Lubelski
Kat. wagowa do 38 kg – I miejsce Kacper Łukasik - Olimp Janów Lubelski
Kat. wagowa do 41 kg – I miejsce Wiktor Zimny KS Pogoń Ruda Śląska; II miejsce Wojciech Łętocha KS Dalin; III miejsce Hubert Tylek KS Dalin
Kat. wagowa do 44 kg – I miejsce Daniel Kania - GKS Katowice
Kat. wagowa do 48 kg – I miejsce Patryk Sorankowski – Siła Mysłowice
Kat. wagowa do 52 kg – I miejsce Jakub Kosowski – Wisłoka Dębica . V miejsce Antoni Starzec KS Dalin