Najlepsi speed-balliści z całego kraju zjechali do Dobczyc

Hala sportowa RCOS w Dobczycach stała się areną zmagań zawodników startujących II Międzywojewódzkich Zawodach w Speed-ballu. W turnieju wzięło udział ponad 80 zawodników z 6 województw.

Zacięta sportowa rywalizacja trwała przez całą niedzielę do wieczora. Chłopcy i dziewczęta podzieleni na kategorie wiekowe rywalizowali o indywidualne medale w konkurencjach super solo oraz w grze singlowej. Po raz pierwszy zostały zorganizowany także turniej deblowy w parach mieszanych, gdzie młodzi speed-balliści walczyli o zespołowe medale.

- To był dobry dzień, pełen dobrych sportowych emocji. Dziękujemy wszystkim, bez których turniej nie odbyłby się już po raz drugi: sędziom, trenerom i wolontariuszom. Nie zapominamy też o zawodnikach, którzy spisali się świetnie i zaprezentowali naprawdę wysoki poziom - podsumowała Izabela Janczak-Bizoń ze Stowarzyszenia Sportownia.

W finałach spotkali się najlepsi zawodnicy wyłonieni we wcześniejszych fazach turnieju. Z sekcji Speed-Ball Poręba w zawodach młodzików najwyższą lokatę wywalczyły Iwona Mistarz – złoto super solo u14, Marcelina Ryś – srebro gra singlowa u14, Marcelina Ryś – srebro super solo u14.

Z sekcji Speed-ball Dobczyce na podium stanęła Natalia Ślęczka zdobywając brąz w super solo w turnieju juniorów. Tuż za podium znalazł się Oskar Stasiak z Dobczyc zdobywając 4 miejsce w konkurencji super-solo juniorów.

- W Dobczycach spotkali się dziś młodzi ludzie z różnych szkół i klubów speed-ballowych z sześciu województw. Wszystkim udzielił się duch sportowej rywalizacji i walki finałowe były bardzo zacięte. Jestem zadowolony z występu moich podopiecznych z Poręby i Dobczyc. Wszyscy poczynili ogromne postępy od zeszłego roku. Oby tak dalej! - mówił po turnieju Zbigniew Bizoń, trener klubów Speed-ball Poręba i Speed-ball Dobczyce.

 

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach