Pcim: Wzorowe zachowanie kierowców na Zakopiance [WIDEO]

Po kolizji do której doszło na Zakopiance w Pcimiu kierowcy utworzyli korytarz życia. To wzorowe zachowanie – mówią policjanci

Dziś około 10:40 na drodze ekspresowej w Pcimiu 24-letni mieszkaniec powiatu nowotarskiego wpadł w poślizg i uderzył w bariery. Mężczyzna jechał sam, odniósł niegroźne obrażenia i został zabrany do szpitala w Myślenicach.

Jednak na szczególną uwagę zasługuje sposób w jaki służby ratownicze i policja mogły dojechać na miejsce. - Kierowcy zachowali się bardzo dobrze i odpowiednio wcześnie utworzyli tzw. korytarz życia – komentują policjanci.

Korytarz życia to pozostawione miejsce dla pojazdów ratunkowych poruszających się w korku, między stojącymi samochodami. Szczególnie ważny jest on na autostradach i drogach ekspresowych, gdzie ruch samochodów jest bardzo duży i w razie najdrobniejszej kolizji tworzą się natychmiast gigantyczne korki.

 

- Jeśli widzisz, że droga zaczyna się korkować - zjedź na bok pasa. Nie czekaj, aż usłyszysz sygnał karetki, zjedź od razu pozostawiając sporo przestrzeni między autami. W przypadku, gdy autostrada ma dwa pasy, kierowcy na lewym zjeżdżają zawsze na lewo, kierowcy na pozostałych pasach - na prawo. Nawet jeśli miałbyś najechać na pas awaryjny. W ten sposób tworzy się szeroki pas, którym służby ratunkowe mogą dojechać do poszkodowanych – podpowiada Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Czytaj także

Komentarze

 • 14.06.2018 - 14:52
  Stefan z THALII szeryfowac chciał
  18 9 Cytuj Zgłoś
 • kar war 14.06.2018 - 16:54
  A to policjant jechał i miał tel w rękach??? to chyba za to jest mandat. ale nie wszystkim tak wolno.
  9 33 Cytuj Zgłoś
 • 14.06.2018 - 17:50
  Gdyby tak za brak korytarza przywalano takim mandatem jak w Niemczech to by wszędzie były, a nie ze trzeba sensacje robić bo w końcu się udało.
  22 3 Cytuj Zgłoś
 • 14.06.2018 - 21:15
  moze tel trzymal drugi policjant z boku a nie ten co jechal tak a pro po kar9876?
  15 2 Cytuj Zgłoś
 • kar war 15.06.2018 - 6:56
  [cytat=gosia2897
  Z nagrania widac że kamera znajduje się na wprost kierownicy . pasażer jak by filmował to by było widać prawy słupek A nie lewy.
  Wielu kierowców jak widzi wypadek to zwalnia żeby zobaczy coś się stalo i zrobić foto i dać na media społecznościowe A potem się tworzą korki na drogach
  4 12 Cytuj Zgłoś
 • 19.06.2018 - 5:54
  gosia2897 napisał/a:
  moze tel trzymal drugi policjant z boku a nie ten co jechal tak a pro po kar9876?
  zawsze jezdzo dwojkomi bo jeden czyto drugi pisze zadno filozofija (ponoc terozki rzad zatrudnio kierowsow boo te od limuzyn to straszne szkodowce som a zniszki leca)
  Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach