Droginia: Wieża widokowa stanie na końcu ścieżki rowerowo-biegowej

Punkt widokowy w Drogini stanie na końcu ścieżek rowerowo-biegowych jakie mają powstać na terenie gminy Myślenice. Burmistrz podpisał umowę na jej dofinansowanie

Burmistrz podpisał umowę dofinansowania projektu pn. „Budowa turystycznego punktu widokowego w Drogini”. Zadanie będzie sfinansowane z funduszy unijnych w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, a wartość inwestycji szacuje się na 2,38 mln zł z których 1,59 mln zł obejmą fundusze unijne.

W ramach projektu powstanie punkt turystyczny, z jego główną atrakcją - wieżą widokową o wysokości 24 m wybudowaną na wzniesieniu Tulei - z widokiem na cały zbiornik dobczycki. Do punktu widokowego prowadzić będzie ścieżka rowerowo biegowa biegnąca z wałów zbiornika. Na wieży planowane są dwie platformy widokowe. W sąsiedztwie wieży powstaną także schody tarasowe, prowadzące do placu piknikowego oraz drewniana wiata przystankowa z ławkami piknikowymi oraz plac zabaw dla dzieci.

Punkt widokowy w Drogini będzie ostatnim punktem na odcinku ścieżek rowerowo biegowych na terenie gminy Myślenice, które będą kontynuacją istniejącej ścieżki rowerowo-biegowej kończącej się obecnie pod mostem osieczańskim.

Wkrótce Gmina Myślenice podpisze także umowę na budowę ścieżek rowerowych wokół zbiornika. - Zarówno na ścieżki jak i punkt widokowy w Drogini mamy umowy z mieszkańcami i porozumieliśmy się w sprawie wszelkich zgłoszeń, czy pozwoleń na budowę. Czekamy jeszcze na podpisanie umowy z Wodami Polskimi – podczas podpisania umowy mówił Maciej Ostrowski, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Projekt budowy ścieżek rowerowych i punktu widokowego będzie realizowany w latach 2018 – 2019.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

 • 22.06.2018 - 8:03
  Tak powstanie jak ścieżka rowerowa wzdłuż Bysinki ....
  48 5 Cytuj Zgłoś
 • 22.06.2018 - 8:20
  Wybory ach wybory...
  48 8 Cytuj Zgłoś
 • 22.06.2018 - 8:47
  Teraz kandydat PiS powinien ogłosić, że zbuduje kolejkę gondolową na Chełm, która będzie mieć połączenie z dworcem kolejowym Myślenice -Swoszowice.
  48 14 Cytuj Zgłoś
 • Samanta Rigerr 22.06.2018 - 18:55
  Genialny pomysł, wyjdę sobie na wieżę i popatrzę w dal , zejdę, siądę pod wiatą zjem kanapkę i pojadę do domu... Dla tych którzy lubią wchodzić na wieżę dobra wiadomość , w Zakliczynie podobno też będzie można wejść na wieżę i popatrzeć na wodę ,,,, z daleka.....
  20 6 Cytuj Zgłoś
 • adzygmunt 22.06.2018 - 19:55
  Na Chełmie także jest wieża. "Okresowo,czynna, nieczynna"
  31 5 Cytuj Zgłoś
 • 22.06.2018 - 20:56
  Za te pieniądze można by wykonać brakujący chodnik między Trzemeśnią a Porębą lub w stronę Zasani. Grunt to spełnić ostatnie fanaberie burmistrza słowa krytyki pójdą na nowego (starego) burmistrza.
  25 14 Cytuj Zgłoś
 • 23.06.2018 - 7:08
  Pomysł niczego sobie. Tylko znowu ta cena..
  9 7 Cytuj Zgłoś
 • 23.06.2018 - 13:07
  idefix napisał/a:
  Za te pieniądze można by wykonać brakujący chodnik między Trzemeśnią a Porębą lub w stronę Zasani. Grunt to spełnić ostatnie fanaberie burmistrza słowa krytyki pójdą na nowego (starego) burmistrza.
  Na zebraniu wiejskim w Trzemeśni, 4 lata temu, cała świta (Burmistrz, Kęsek, Dąbrowski K, Dąbrowski J i reszta wiejskich obiecywaczy) zapewniali, że projekt chodnika w Trzemeśni skrzyżowanie ku Zasani jest, kwestia formalności co do budowy. Miał być przygotowany projekt chodnika w Trzemeśni wydłużenie ku Porębie. Efekt? Mamy Muzeum Niepodległości w Myślenicach, nowe, bardzo funkcjonalne przedsięwzięcie. To nas różni od zachodu, właśnie to. Radny Dąbrowski J, jak chodził skrajem drogi bez chodnika do pracy przed kadencja, tak chodzi nadal.
  Chciałbym, aby w końcu wieś wystawiła rachunek tym... działaczom społecznym z bożej łaski.
  36 6 Cytuj Zgłoś
 • 28.06.2018 - 16:15
  a no wieszy stszeliszki dla gajowych co by zubry nie polowaly na slasice i lonie
  2 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach