Staś jest nasz. Od rana wszyscy grają dla Stasia Wincenciaka

Przez cały dzień na Zarabiu w Myślenicach trwa akcja charytatywna „Staś jest nas” w ramach której zbierane są pieniądze na pomoc dla noworodka, który cierpi na neuroblastomę – najpopularniejszy nowotwór wieku dziecięcego

Staś Wincenciak podczas ciąży rósł i rozwijał się prawidłowo. Na świat przyszedł 14 marca 2018 r. Po powrocie ze szpitala do domu jego rodziców zaniepokoił wzdęty brzuszek chłopca, który tłumaczono jako czymś normalnym u noworodków. Po przeprowadzeniu badań okazało się, że Staś ma guza w jamie brzusznej, który zajmował 1/3 jego brzucha i uciskał na narządy.

Guz w ciele Stasia rósł w zaskakującym tempie i liczyły się dni a nawet godziny miał 8,5×7,5x 8cm. Guza usunięto w całości wraz węzłami chłonnymi. Badania histopatologiczne pokazały, że guz jest złośliwy i komórki rakowe maja wysoki indeks wzrostu. Dodatkowo zajęte było 5 węzłów chłonnych, które usunięto. W kolejnych tygodniach Stasiu rozpoczął 2 cykle chemioterapii.

Kolejne badania wykazały, że masa guzowa ciągnie się od śródpiersia wzdłuż kręgosłupa. Lekarze podjęli decyzje o chemioterapii tym razem silniejszej, ażeby zwapnić zmianę guzowatą.

- Konsultujemy synka w klinice w Tubingen w Niemczech, ponieważ chcemy aby tam był operowany. Tak specjalistyczne leczenie i operacja nie jest refundowana. Dodatkowymi kosztami jest również transport oraz pobyt w Niemczech, nie wyobrażamy sobie by, nie skorzystać z szansy na uratowanie naszego synka, dlatego zwróciliśmy się o pomoc ludzi dobrej woli, którzy mogliby nas wesprzeć finansowo w leczeniu naszego kochanego synka – mówią rodzicie chłopca.

Na odpowiedź mieszkańców nie trzeba było długo czekać. Zaledwie kilka dni po tym jak informacja trafiła do sieci, ruszyła zbiórka pieniędzy, licytacje i organizacja imprezy charytatywnej.

Staś jest nasz

Od rana na plaży trawiastej na Zarabiu pomagają wszyscy mieszkańcy Myślenic. Mimo, że pogoda nie rozpieszcza wciąż zbierane są pieniądze, a każdy kto przyjdzie na Zarabie może skorzystać z rozmaitych atrakcji.

Od rana można liczyć na pokazy ratownictwa, sprzętu medycznego oraz pomiary ciśnienia i glukozy we krwi, loterię fantową, przejazdy autami terenowymi, widowiskowe skoki na motorach z pokazem akrobacji w locie.

Mecz charytatywny rozegrali rowerzyści i zawodnicy MMA, o godz. 16 wystartował bieg z przeszkodami dla dzieci, a o 20 wspólnie będzie można oglądać mecz Polska-Kolumbia w ramach Mistrzostw Świata.

Akcję i postępy w zbiórce na bieżąco można śledzić na facebooku

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach