Grzegorz Kurowski wicemistrzem Polski w Petanque

Zawodnik Myślenickiego Klubu Petanque, Grzegorz Kurowski wraz z Karolem Szulcem ze Śląskiego Klubu Petanque "Carbon" zdobyli wicemistrzostwo Polski w kategorii "dublety"

Zawodnik Myślenickiego Klubu Petanque, Grzegorz Kurowski wraz z Karolem Szulcem (Śląski Klub Petanque "CARBON") zdobyli wicemistrzostwo Polski petanque w kategorii "dublety". W finale ulegli parze z Żywieckiego Klubu Boules, Markowi Lachowi i Szymonowi Kubiesa, wielokrotnym mistrzom Polski w tej dyscyplinie sportu.

Po pierwszym dniu zmagań i rozegraniu 7 rund eliminacyjnych z zawodów odpadło 80 zespołów. Duet z Katowic i Myślenic wygrał 6 rund przegrywając jedną i po eliminacjach zajmował szóstą lokatę. Do części finałowej Mistrzostw zakwalifikowała się najlepsza 16, która została podzielona na cztery grupy.

Drugi dzień rozpoczął się rozgrywkami w grupach. W swojej grupie zajęli drugie miejsce i o pozostanie w walce o tytuł decydował baraż. Wygrany baraż wprowadził ich do ćwierćfinału, gdzie wygrali z faworytami tych rozgrywek, Artem Dmytrenko (Żywiecki Klub Boules) i Rafał Kaczmarek (TS Liskowiak Lisków) 13:9. W półfinale takim samym wynikiem pokonali parę; Konrad Broniecki (TS Liskowiak Lisków) i Dominik Majda (Nyski Klub Petanque). Finał przegrali 13:5.

Dla Grzegorz Kurowskiego jest to drugi medal Mistrzostw Polski. W 2009 roku zdobył medal brązowy z Alicją Święch, Joanną Kastelik i Arkadiuszem Możdżeniem w Mistrzostwach Polski Seniorów, a Ala, Asia i Arek byli wtedy juniorami.