Mistrzostwa Polski w Sumo: Złoty Szpakiewicz, brązowy Mastela. Myślenice na 3 miejscu

Zawodnicy z Myślenic zajęli 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej, natomiast indywidualnie Krzysztof Szpakiewicz zdobył złoty, a Jan Mastela brązowy medal

W Mistrzostwach Polski Kadetek i Kadetów w Sumo rozgrywanych w hali widowiskowo-sportowej na Zarabiu uczestniczyło 179 zawodników z 36 klubów z całej Polski. Oprócz zaszczytnego tytułu Mistrza Polski walczyli również o awans do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Rakvere (Estonia). Dalin reprezentowało 4 zawodników. Byli to: Krzysztof Szpakiewicz w kat. wagowej do 55 kg, Jan Mastela i Jakub Miska (do 75 kg) oraz Szymon Bulka (do 95 kg).

Zawodnicy z Myślenic zajęli 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej, a szczególnie dobry występ zaliczył Krzysztof Szpakiewicz, który potwierdził swoją dominację w kat. wagowej do 55 kg wygrywając wszystkie walki w bardzo krótkim czasie. Również finałowa - piąta z kolei walka z Mikołajem Raźniakiem miała podobny przebieg. Przeciwnik z impetem zaatakował próbując narzucić szybkie tempo i zaskoczyć Krzyśka, lecz on spokojnie skontrował i wygrał udowadniając, że w pełni zasłużył na to, by po raz czwarty w swojej karierze reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy.

Ta sztuka nie udała się Kubie Misce ani Jasiowi Masteli. Przed Mistrzostwami oboje mieli jeszcze szansę awansu, lecz aby zakwalifikować się do wyjazdu potrzebowali zwycięstwa.

- Niestety tym razem nie udało się wygrać. Jan Mastela wygrał pięć walk, a przegrał jedynie z Mistrzem Polski Ignacym Studnickim i zajął 3 miejsce. Jakub Miska wygrał pierwszą walkę, a później zaliczył wpadkę z Mateuszem Kobylarzem z Brzegu Dolnego. Niestety przeciwnik półfinałową walkę przegrał i nie pociągnął Kuby do repasaży. Jakub Miska został sklasyfikowany na 14 miejscu. Szymon Bulka nie walczył o kwalifikację, ponieważ nie uczestniczył w poprzednich zawodach. Podczas Mistrzostw Polski wygrał dwie walki i zajął piąte miejsce w swojej kategorii wagowej – komentuje trener Ryszard Szpakiewicz.